Jadwiga Maj – W Przestworzach

 Muzeum Ziemi Tarnowskiej zaprasza 3 czerwca na wernisaż wystawy „Jadwiga Maj – W Przestworzach”. Otwarciu wystawy, która prezentowana będzie w Galerii Piwnica pod Trójką, towarzyszyć będzie tarnowski zespół The Square. Wystawa czynna będzie do 28 czerwca.

„Jadwiga Maj – W Przestworzach”, to tytuł wystawy, która od 3 czerwca będzie dostępna w  Galerii Piwnica pod Trójką Muzeum Ziemi Tarnowskiej przy Rynku 3. Wernisaż wystawy odbędzie się 3 maja o godzinie 18.00, z towarzyszeniem zespołu The Square. Ekspozycja, która przygotowana została w ramach cyklu Tarnowscy Artyści w Galerii Muzealnej, czynna będzie do 28 czerwca.

Jadwiga Maj urodzona w Tarnowie, po ukończeniu szkoły średniej (I Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie), rozpoczęła studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. W 1987 roku uzyskała dyplom na Wydziale Form Przemysłowych w Katedrze Kolorystyki, u profesora Antoniego Haski. Uprawia malarstwo akrylowe i olejne oraz eksperymentuje z różnymi materiałami tworząc własną technikę mieszaną. Zajmuje się projektowaniem dla potrzeb poligrafii oraz pracą pedagogiczną. Swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych oraz wielu zbiorowych, m. in. w Krakowie, Warszawie, Nowym Sączu, Zakopanem i Przemyślu.

Tematyką swoich obrazów autorka zaprasza widza do niekończącego się dialogu o świecie, wierząc w wyobraźnię i wyczucie odbiorcy. Dlatego jej twórczość jest nie do końca oczywista. Malując abstrakcję, świadomie wprowadza elementy przedstawieniowe i znaki, co w dużej mierze ułatwia widzowi analizę i właściwy przekaz dzieła.

O procesie twórczym sama mówi:

Proces twórczy zaczynam od szkicu: zawsze mam przy sobie podręczny szkicownik, w którym nie tylko rysuję, ale też robię notatki, zbieram spostrzeżenia i myśli. Analizuję i dokonując syntezy własnych doświadczeń, planuję dalszą pracę. Po tym następuje tok pracy nad obrazem. Wiele warstw kolejno nakładanych, wypełniających kompozycję i treść obrazu, to proces trwający w czasie. Dostosowuję rodzaj techniki malarskiej do dynamiki procesu twórczego. Jest to decyzja jakiego medium użyć w danym momencie. Często przerywam pracę nad jednym obrazem, żeby nabrać do niego dystansu, a zaczynam inny. Zdarza się, że maluję po 2-3 obrazy jednocześnie. Tworzy się wtedy między nimi dialog.

 

31.05.2024
Komentarze:
naczelnik: 31.05.2024
Poseł Polski 2050 Piotr Górnikiewicz przegrał proces wyborczy, który wytoczył telewizji TVN. Chodzi o \"Mafię Tarnowską\" Chodzi o głośny reportaż \"Mafia Tarnowska\". Materiał przedstawia skazanego w przeszłości za udział w zabójstwie Waldemara Jasińskiego pseudonim \"Góral\", który miałby nadal szefować grupie przestępców pożyczających pieniądze na wysoki procent i szantażujących później ludzi. W reportażu Bertolda Kittela pokazano także zdjęcia Jasińskiego z różnymi ludźmi, w tym z posłem Górnikiewiczem, który przyznał na wizji, że zna takiego człowieka, ale nic nie wie o jego dzisiejszej rzekomej działalności przestępczej. Górnikiewicz, który jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego, pozwał telewizje TVN w trybie wyborczym, bo w reportażu widać m.in. jego banery wyborcze. Sąd Okręgowy uznał jednak, że ten reportaż nie jest agitacją wyborczą przeciwko komukolwiek. Poza tym sąd podkreślił, że poseł Górnikiewicz nie wykazał, w którym miejscu pokazano nieprawdę na jego temat.
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |