Jeden dzień – wiedza na całe życie. Rodzinny pikniki Compensy

 W sobotę, 29 czerwca, na rynku w Tarnowie odbędzie się piknik rodzinny Strefa Bezpieczeństwa Compensy. W programie wydarzenia jest nauka bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy, badania profilaktyczne, a także zabawy i quizy z nagrodami. Organizator zadba również o najmłodszych, na których czekać będą animatorzy i gry edukacyjne. Piknik jest częścią ogólnopolskiej kampanii społecznej Bezpieczna Autostrada i zostanie zorganizowany dzięki uczniom szkoły podstawowej nr 14 w Tarnowie, w ramach wygranej w konkursie dla szkół podstawowych Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa.

 

Do udziału w konkursie edukacyjnym Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa zostali zaproszeni uczniowie klas V – VIII ze szkół podstawowych z całej Polski, a 10 zwycięskich szkół, w ramach nagrody głównej, sprowadziło bezpieczeństwo do swojego miasta. Konkurs Młodzi Bohaterowie Bezpieczeństwa ma na celu poszerzanie wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach oraz udzielania pierwszej pomocy. Zadaniem uczniów było stworzenie szkolnej drużyny Młodych Bohaterów Bezpieczeństwa i opracowanie ciekawej formy nauczania koleżanek i kolegów młodszych klas w tych tematach. W konkursie wyłoniono 10 zwycięskich drużyn, a główną nagrodą jest organizacja pikniku Strefa Bezpieczeństwa Compensy w miejscowości wygranej szkoły. Piknik rodzinny, który na rynku w Tarnowie odbędzie się w sobotę, 29 czerwca, to efekt zaangażowania uczniów tarnowskiej szkoły podstawowej  nr 14. Jej uczniowie przygotowali ciekawą inscenizację dla młodszych kolegów, w której edukowali na temat bezpieczeństwa na drogach.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do godziny 17.00. W ramach Strefy Bezpieczeństwa Compensy zaplanowano wiele zabaw edukacyjnych – zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 

Sprawdź się!

Odwiedzający spróbują swoich sił w quizach wiedzy z nagrodami, zadaniach-wyzwaniach (refleksomierz, narkogogle i alkogogle), na wadze przeciążeniowej sprawdzą, ile może ważyć np. zwykła butelka wody w sytuacji wypadku, czy gwałtownego hamowania, a nawet doświadczą dachowania i zderzenia w specjalnych symulatorach. Uczestnicy będą także mieli możliwość wykonania podstawowych badań profilaktycznych dla kierowców, czyli wzroku, ciśnienia oraz saturacji tlenu we krwi.

 

Pierwsi do pomocy

Wykwalifikowani ratownicy w praktyce będą uczyć pierwszej pomocy, nie tylko instruując, jak ratować życie, ale też dając szansę aktywnego przećwiczenia na fantomach. Wszystko po to, by przekazać wiedzę i zwalczać lęk przed ratowaniem innego człowieka. A tym samym promować aktywną postawę i gotowość do niesienia pomocy.

 

Defibrylator AED dla mieszkańców Tarnowa

W ramach akcji, Compensa przekaże na ręce władz miasta defibrylator AED. Zapewnienie dostępu do urządzenia i edukacja w zakresie jego użytkowania ma na celu zwiększenie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

 

Kampania społeczna Bezpieczna Autostrada

Pikniki realizowane są w ramach kampanii prowadzonej przez Compensę we współpracy z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach kampanii, Compensa zorganizowała dotychczas 80 imprez edukacyjnych w całej Polsce. Organizatorzy wierzą, że uczestnikami ruchu na autostradach są nie tylko osoby mieszkające w ich pobliżu. Nawet, jeśli korzystamy z nich sporadycznie, każdy kierowca powinien wiedzieć, jak to robić. Za bezpieczeństwo odpowiedzialni jesteśmy wszyscy – zarówno kierowcy, jak i pasażerowie.

Od sześciu lat realizujemy wspólnie z Compensą akcję Bezpieczna Autostrada. Ta kampania ma na celu edukować i przede wszystkim uczyć w praktyce, jak prawidłowo zachować się na autostradzie, a także jak reagować w sytuacji zagrożenia życia. Uczymy dzieci i dorosłych, bo to wiedza na całe życie. Podczas pikników rodzinnych szerzymy ideę współodpowiedzialności: widzisz? Reaguj właściwie, bezpiecznie – mówi Tadeusz Zagajewski z Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Lista zwycięskich szkół wraz z pracami konkursowymi jest dostępna na www.bezpiecznaautostrada.pl/lista-zwyciezcow/

 

22.06.2024
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |