Niezależna Scena Młodych

Zespoły PERIHELLIUM oraz LILI MARLENE wystąpią 5 grudnia w piwnicach Tarnowskiego Centrum Kultury podczas kolejnego spotkania „Kultura Be”, w ramach Niezależnej Sceny Młodych. „Kultura Be” to cykl koncertów, podczas których prezentują się publiczności młodzi twórcy z Tarnowa i goście wieczoru, wykonawcy, którzy zaistnieli już na scenie muzycznej.

5 grudnia o godzinie 19.00 Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do piwnicy w Rynku 5 na koncert w ramach Niezależnej Sceny Młodych – „KULTURA Be”, podczas której przed publicznością wystąpią tarnowska formacja PERIHELLIUM, a w roli gościa wieczoru wrocławska grupa LILI MARLENE.

„KULTURA Be”, czyli Niezależna Scena Młodych to cykl koncertów, podczas których swoją twórczość prezentują młodzi wykonawcy z Tarnowa i regionu oraz _goście wieczoru_, wykonawcy, którzy na swoim koncie mają już dorobek fonograficzny, bądź zaistnieli na ogólnopolskiej scenie muzycznej.

„Perihellium”, to zespół założony w 2004 roku z inicjatywy gitarzysty Gerarda Wróbla. Grupa zadebiutowała w styczniu następnego roku, podczas tarnowskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a wkrótce potem okazała się najlepsza podczas Przeglądu Zespołów Rockowych organizowanego przez Tarnowskie Centrum Kultury. Po zmianach personalnych skład zespołu tworzą: Gerard Wróbel - gitara, Bartek Bachula - bas oraz Seweryn Błasiak - perkusja. Początkiem września ubiegłego roku wydana została płyta „The New Beginning”. Muzyka „Perihellium” łączy w sobie elementy wielu gatunków muzycznych. Inspiracje dla grupy można odnaleźć w twórczości takich zespołów jak: Dream Theater, Symphony X, Metallica, Slipknot, Iron Maiden, Pink Floyd, Tool, Nightwish.

„Lili Marlene” natomiast to zespół, który powstał w 2000 roku we Wrocławiu. Poza koncertami u boku Myslovitz, „Lili Marléne” występowali między innymi z takimi zespołami jak: Cool Kids Of Death, eM czy Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach. W 2005 roku zakwalifikowali się do finału Trójkowego plebiscytu „Ekspresowe Otwarcie", co zaowocowało nagraniem konkursowej piosenki "Nigdy więcej" w studiu im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz występem na Heineken Open'er Festival. W tym samym roku wystąpili też na Festiwalu C2C oraz na Dziesięcioleciu zespołu Myslovitz otwierając imprezę. W lutym 2006 r. zagrali koncert w studiu im. A. Osieckiej, który był emitowany na żywo na antenie radiowej "Trójki". W 2007 roku zespól wydał debiutancki album zatytułowany „Lili Marlene”.

Skład zespołu: Norbert Cieślik – wokal, Jakub Zublewicz - gitara, wokal, Wojtek Tyralski - gitara, bass, Kornel Karwasiński - bass, gitara, Łukasz Wójcik – perkusja
01.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |