Koncert LAO CHE

5 grudnia o godzinie 18.00 w Mościckim Centrum Kultury odbędzie się koncert zespołu LAO CHE, który zaprezentuje materiał ze swojej płyty „Gospel”. Bilety na koncert kosztują 30 złotych. Sponsorem tarnowskiej wizyty LAO CHE jest spółka „Cechtar”.

Zespół LAO CHE założony został prawie 10 lat temu przez Huberta Dobaczewskiego, Michała Splesza oraz Gustawa Pszczelarza. Zespół wypracował własny styl, w którym rock, folk, muzykę ilustracyjną, piosenkę aktorską połączył z elementami słuchowiska.

Nagrywał już płyty o starosłowiańskich gusłach w roku 2002 i o Powstaniu Warszawskim, która okazała się jednym z większych kulturalnych wydarzeń roku 2005. W 2008 roku ukazało się najnowsze wydawnictwo formacji zatytułowane „Gospel” i ten właśnie album przyniósł autorom największy sukces komercyjny.

Zespół LAO CHE wystąpi 5 grudnia o godzinie 18.00 w Mościckim Centrum Kultury w Tarnowie. Grupę tworzą obecnie: Mariusz Denst, Hubert Dobaczewski, Michał Jastrzębski, Rafał Borycki, Filip Różański, Jakub Pokorski i Maciek Dzierżanowski. Ich muzyka to zbitka wielu naleciałości stylistycznych, począwszy od muzyki spokojnego ambientu, a skończywszy na ciężkim i posępnym rocku. Płyta „Gospel”, którą LAO CHE będzie promować podczas występu w Tarnowie to zestawienie wielu gatunków muzyki i mnogość różnych brzmień, zaczynając od rocka lat 70., przez muzykę ludową i gitarową.
Mecenasem koncertu jest Firma CECHTAR Sp. z o.o. w Tarnowie. Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie MCK.
01.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |