Edyta Ropek liderką

Edyta Ropek zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharze Świata we wspinaczce sportowej, który miał miejsce w ten weekend w belgijskim Puurs. Tarnowianka nadal utrzymuje się na pozycji liderki tegorocznej klasyfikacji.

W rozegranej w Belgii piątej eliminacji Pucharu Świata we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas, zawodniczka MKS Tarnovia Edyta Ropek, wywalczyła dobre, czwarte miejsce. Pozostali reprezentanci Polski wywalczyli dziewiątą (Łukasz Świrk) i 11 (Jędrzej Komosiński) lokatę. Trójka Polaków wystąpiła w konkurencji wspinaczki na czas. W eliminacjach Edyta Ropek awansowała do finału na czwartej pozycji, Łukasz Świrk na dziewiątej, a Jędrzej Komosiński na dziesiątej.

W biegach o awans do ćwierćfinałów odpadli obydwaj panowie, Edycie Ropek, po wygranym biegu z Rosjanką Olgą Morozkiną udało się awansować do finałowej czwórki, gdzie przyszło się jej zmierzyć z Ukrainką Swietłaną Tużyliną. Niestety zawodniczka „Tarnovii” przegrała ten bieg oraz kolejny, o brązowy medal, również z Ukrainką, Olgą Repko.

Ostatecznie w rywalizacji pań zwyciężyła Ukrainka Swietłana Tużylina, druga była Rosjanka Anna Saulewicz, trzecia zaś Olga Repko.

Po pięciu eliminacjach pucharu Edyta Ropek nadal utrzymuje się na pozycji liderki, z 326 punktami wyprzedza Ukrainkę Swietłanę Tużylinę – 306 punktów i jej rodaczkę Olgę Repko – 269 punktów. Kolejna, finałowa eliminacja cyklu odbędzie się pod koniec października w Moskwie.