Kolejne spotkanie Akademii Filmowej

Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza 12 i 13 grudnia na dwa kolejne spotkania z filmem polskim w ramach Akademii Filmowej. Na program ostatniego w tym roku spotkania złożą się tradycyjnie wykłady Jerzego Armaty oraz projekcje dwóch filmów - „Wszystko na sprzedaż” Andrzeja Wajdy i „Przypadek” Krzysztofa Kieślowskiego.

12 grudnia o godzinie 17.00 rozpocznie się ostatnie w tym roku spotkanie w ramach Akademii Filmowej Tarnowskiego Centrum Kultury. Zgodnie z programem i z założeniami cyklu odbędzie się kolejny wykład poświęcony jednemu z zawodów filmowych. Tym razem będzie to zawód kaskadera. Jerzy Armata w wykładzie "Czy istnieje aktorstwo filmowe?" , spróbuje odpowiedzieć na to pytanie wspólnie z gościem Akademii Markiem Sołkiem, przedstawicielem polskich kaskaderów, ich koordynatorem i twórcą Polskiej Szkoły Kaskaderów działającej w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Łodzi. Ilustracją wykładu będzie film Andrzeja Wajdy „Wszystko na sprzedaż".

Następnego dnia w sobotę, 13 grudnia o godzinie 16.00 wykład poświęcony będzie zagadnieniu "Kina moralnego niepokoju", czy jest to zjawisko ciągle istniejące w polskiej kinematografii i czy nadal jest ono nam potrzebne. Wykład uzupełni projekcja filmu "Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego. Zajęcia Akademii Filmowej TCK trwać będą do kwietnia. Można zdecydować się jeszcze na udział w dalszej części tego projektu i zapisać się w Tarnowskim Centrum Kultury, wpłacając 50 złotych, lub korzystać z pojedynczych propozycji tematycznych. Bilet na wykład, spotkanie i projekcję kosztuje 10 złotych.

Cykl spotkań, wykładów i projekcji poświęcony jest polskiemu filmowi. Spotkania odbywają co miesiąc w piątki o 17.00 i soboty o godzinie 16.00. Kolejne spotkanie zaplanowano na 16 i 17 stycznia przyszłego roku.
11.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?