Unia Tarnów – Olimpia Piekary Śląskie 31:26 (13:12)

Kolejne punkty na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek wywalczyli szczypiorniści tarnowskiej Unii. Tarnowianie pokonali Olimpię Piekary Śląskie, choć, zwłaszcza w pierwszej połowie, na parkiecie toczyła się wyrównana walka. Tarnowianie po 11 kolejkach zajmują dziewiąte miejsce w tabeli, z dorobkiem dziewięciu punktów. Drugą rundę Unia rozpocznie od spotkania z drużyną Żagwi Dzierżoniów.

Tarnowianie zakończyli pierwszą rundę rozgrywek w lidze piłki ręcznej zwycięstwem na własnym parkiecie z Olimpią Piekary Śląskie. Tarnowianie osiągnęli przewagę już na początku meczu, prowadząc po kilku minutach różnica dwóch bramek. Gościom udało się doprowadzić do remisu i do końca pierwszej połowy trwała wyrównana walka, ostatnią bramkę przed przerwą zdobyli jednak gospodarze i to oni schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.
Po przerwie tarnowianie powiększyli przewagę, prowadząc w pewnym momencie 18:14, znowu jednak piłkarze Olimpii skutecznie odrobili straty. Dopiero na 10 minut przed zakończeniem spotkania przewaga tarnowian wzrosła do pięciu bramek (25:20), a kilka minut później było nawet 28:21. Przy tym rezultacie trener Franciszek Gąsior pozwolił pograć rezerwowym, nie zmieniło to rezultatu spotkania, pozwoliło jednak gościom zmniejszyć rozmiary porażki.
Po 11 rundach tarnowianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. W kolejnym spotkaniu, inaugurującym II rundę rywalem Unii będzie Żagiew Dzierżoniów.

Bramki dla Unii: Bieś 8, Greczyński 5, Zaucha 5, Gąsior 4, Niedojadło 4, Tokarski 2, Grzesik 1, Smosna 1, Siedlik 1.