Galeria zaprasza do „Sekcji”

16 grudnia w Biurze Wystaw Artystycznych – Galerii Miejskiej w Tarnowie odbędzie się szóste spotkanie w ramach „Sekcji Sztuki Współczesnej”. „Sekcja" to cykl wykładów poświęconych sztuce najnowszej. Uczestnictwo w spotkaniach jest bezpłatne.

"Sekcja Sztuki Najnowszej" to długofalowy projekt edukacyjny przygotowany przez Biuro Wystaw Artystycznych - Galerię Miejską w Tarnowie. „Sekcja" to cykl wykładów na temat sztuki najnowszej prowadzonych dwa razy w miesiącu od października do lipca. - Celem projektu jest kompetentne przedstawienie sztuki współczesnej w oparciu o szerszy kontekst historii i teorii sztuki oraz bogaty materiał ilustracyjny. Jednocześnie zależy nam na przygotowaniu przystępnej formy, która zainteresuje szerokie grono odbiorców w różnym wieku przybliżając im często niełatwy i hermetyczny świat sztuki aktualnej – deklarują organizatorzy cyklu. - Wykłady są kierowane do szerokiego grona osób zainteresowanych kulturą - odbiorców w różnym wieku: uczniów, studentów i każdego dysponującego chęcią i wolnym czasem.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pierwsza odsłona cyklu zatytułowana jest „Alfabet polski" i prezentuje najciekawszych polskich twórców ostatnich lat.
Kolejne, szóste spotkanie „Sekcji..” odbędzie się w salach w Pasażu Tertila 16 grudnia o godzinie 18.00.
15.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |