Dwudniowy kiermasz świąteczny

Urząd Miasta Tarnowa wspólnie z Tarnowskim Centrum Informacji i teatrem organizują „Kiermasz Świąteczny” na tarnowskim Rynku. Dwudniowa impreza odbędzie się w dniach 19 i 20 grudnia.

Świątecznie przystrojony Rynek, plenerowy spektakl, występy kolędników oraz stoiska z ozdobami świątecznymi i choinkami to sceneria dwudniowego „Kiermaszu Świątecznego” na Rynku w Tarnowie. Impreza rozpocznie się 19 grudnia w południe, o 14.00 wystąpi tarnowski zespół kolędniczy „Kumotry”, tarnowianie będą mogli otrzymać świąteczne sianko, fundacja „Kromka chleba” częstować będzie wigilijną zupą, a o 17.15 życzenia mieszkańcom złożą prezydent miasta, marszałek Województwa Małopolskiego oraz starosta, a harcerze tarnowskiego hufca rozdawać będą „Światełko Betlejemskie”. Po życzeniach uruchomiony zostanie ponownie zegar na wieży ratusza. O 17.45 zaprezentowany zostanie przez spektakl „Betlejem polskie” wg Lucjana Rydla w reżyserii Zbigniewa Kułakowskiego. Wezmą w nim udział aktorzy tarnowskiej sceny, a także spora grupa dzieci i młodzieży wyłonionej w castingu.

Spotkanie będzie też okazją do ostatnich przedświątecznych zakupów. Na straganach pojawią się m.in. miody, grzańce, wędliny, stroiki świąteczne, żywe choinki, siano, wyroby z drewna, ozdoby choinkowe oraz prezenty.
W sobotę 20 grudnia kiermasz otwarty zostanie o godzinie 10.00. Tego dnia na scenie zaprezentują się grupy kolędnicze: „Droby” z Rzepiennika Suchego, „Śmignianie” z Lisiej Góry i „Pleśnioki” z Pleśnej.

O 18.00 rozpocznie się koncert świąteczny zespołu „Trebunie-Tutki.

16.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Jak spędzasz tegoroczny urlop?
| | | |