Wigilia w Galerii Miejskiej

W Biurze Wystaw Artystycznych - Galerii Miejskiej odbył się 19 grudnia ostatni w tym roku wernisaż, połączony z wigilią środowisk twórczych i wszystkich przyjaciół galerii. W salach w Pasażu Tertila zaprezentowano prace Teresy Szafrańskiej, a w małej sali przy Rynku 4 wystawę rysunków Marii Adamskiej.

Jubileusz trzydziestolecia pracy twórczej Teresy Szafrańskiej był okazją do zaprezentowania prac artystki podczas ostatniej w tym roku wystawy w BWA – Galerii Miejskiej w Tarnowie. Równocześnie w galerii przy Rynku 4 zaprezentowano wystawę z okazji 120 rocznicy urodzin Eugeniusza Kwiatkowskiego - „Mościce w rysunkach Marii Adamskiej”.

W trakcie wernisażu w salach wystawienniczych w Pasażu Tertila odbyło się wigilijne spotkanie środowisk twórczych i przyjaciół tarnowskiej galerii.

Teresa Szafrańska jest absolwentką Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w pracowni profesora Juliusza Joniaka w 1978 roku. Wówczas także zaczęła wystawiać, rozpoczynając od ogólnopolskiej wystawy najlepszych prac dyplomowych.

Od lat z powodzeniem uprawia malarstwo sztalugowe. W dorobku artystki znajdują się liczne wystawy zbiorowe i indywidualne. Za swoje prace uzyskała wiele nagród, pracuje również jako pedagog w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie.


20.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |