Bogusław Schaeffer na Sylwestra

Tarnowski teatr zaprasza w sylwestrowy wieczór na na premierę spektaklu „Kaczo, byczo, indyczo…” Bogusława Schaeffera, w reżyserii Tomasza Piaseckiego. W przedstawieniu wystąpią Anna Lenczewska, Tomasz Piasecki i Edward Żentara. Początek przedstawienia w sylwestrowy wieczór godz. 19.00.

"Kaczo, byczo indyczo" to, według samego autora, Bogusława Schaeffera, kompozytora i dramatopisarza, collage teatralny dla dwóch aktorów i aktorki, z muzyką autora.
31 grudnia grudnia o godzinie 19.00 na premierę przedstawienia zaprasza Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego. Zdaniem reżysera, Tomasza Piaseckiego, tekst Schaeffera to mądra komedia, opowiadająca o sztuce, teatrze i ludziach sceny.
"Kaczo" jest prowokacją artystyczną. Nie ma tu tradycyjnej fabuły, raczej szereg luźno powiązanych z sobą scen, które wiąże w całość postać jednego z bohaterów – showmana - jak to w przypadku techniki kolażu - mówi Tomasz Piasecki.
Na scenie tarnowska publiczność zobaczy trójkę aktorów – Annę Lenczewską oraz Edwarda Żentarę i Tomasza Piaseckiego. Kluczowa postać showmana zagra Edward Żentara.

Bogusław Schaeffer
„Kaczo, byczo, indyczo”
Reżyseria - Tomasz Piasecki
Muzyka - Bogusław Schaeffer
Obsada: ONA - Anna Lenczewska, ON - Tomasz Piasecki, SHOWMAN - Edward Żentara
Premiera: 31 grudnia godzina 19.00.
26.12.2008
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |