Punkty zostały w Pruszkowie

Zespół Okocimskiego Brzesko przegrał ligowy pojedynek w Pruszkowie ze Zniczem 0:3. Goście zagrali bez respektu dla rywala, ale nadziali się jednak na kilka kontrataków, które przesądziły o wyniku spotkania. Okocimski po trzech kolejkach zajmuje 16 miejsce w lidze z jednym zdobytym punktem. W kolejnym meczu piłkarze z Brzeska zmierzą się na wyjeździe z Wigrami Suwałki.

Trzy bramki stracili w Pruszkowie piłkarze Okocimskiego Brzesko. Wynik meczu mógł być zupełnie inny, gdyby goście wykorzystali stworzone przez siebie sytuacje na początku spotkania. W szóstej minucie pierwszy strzał na bramkę Okocimskiego oddali gospodarze, ale w 15 minucie to goście powinni objąć prowadzenie. Łukasz Popiela prostopadłym podaniem ze środka boiska wyłożył piłkę do Trznadla, ten jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem uderzył obok słupka. Dwie minuty później po długim podaniu Piotra Darmochwała sam przed bramkarzem znalazł się Łukasz Rupa, jednak jego lob przeleciał nad poprzeczką. W momencie gdy wydawało się, że piłkarze Okocimskiego uporządkowali grę, pierwszego gola zdobył Znicz. Rybaczuk, wykorzystując bierną postawę defensywy wymienił piłkę z Feliksiakiem i po wyjściu na czystą pozycję uderzył celnie w długi róg bramki Treli. W pierwszej połowie Okocimski stracił dodatkowo dwóch piłkarzy – kontuzji nabawili się Trznadel i Popiela, którzy musieli opuścić boisko.
Po przerwie goście znowu ruszyli do ataku i mogli zdobyć wyrównującego gola, ale tym razem bramkarz Znicza obronił groźne uderzenia Rupy i Kosteckiego. Miejscowi oddali inicjatywę, ale skutecznie kontratakowali. W 55 minucie po rajdzie Bylaka sam na sam z bramkarzem gości zlazł się Tatara, który zdobył drugą bramkę. Ten sam zawodnik w 74 minucie ustalił wynik meczu, po tym jak ograł obrońcę, bramkarza i trafił do pustej bramki.
Okocimski po trzech kolejkach znajduje się na 16 miejscu w tabeli. Już w środę piłkarze z Brzeska zmierzą się w Suwałkach z Wigrami. Zespół z Suwałk znajduje się na 11 pozycji, ale również nie odniósł jeszcze zwycięstwa w tym sezonie.

Znicz Pruszków - Okocimski KS Brzesko 3:0 (1:0)
Bramki: Rybaczuk (22 min.), Tatara 2 (55 i 74 min.)
Żółte kartki: Rybaczuk - Szymonik
Okocimski: Trela - Szymonik, Urbański, Czerwiński, Pawłowicz, Rupa, Darmochwał (76 min. Głaz), Kostecki (58 min. Wojcieszyński), Łytwyniuk, Trznadel (20 min. Pisarik), Popiela (44 min. Kisiel)
Sędziował: R. Sawicki (Tarnobrzeg), widzów: 800