Nieudana inauguracja

Piłkarze Termalicy Bruk-Bet Nieciecza przegrali mecz ligowy na własnym boisku aż 0:5. Wszystkie bramki padły w drugiej połowie spotkania. W trzech spotkaniach piłkarze z Niecieczy nie zdobyli jeszcze bramki w rozgrywkach I ligi. Termalica Bruk-Bet zamyka ligową tabelę z dorobkiem jednego punktu, kolejnym rywalem niecieczan będzie MKS Kluczbork, który również nie odniósł jeszcze zwycięstwa w lidze.

Zupełnie nie udał się piłkarzom Termalicy Bruk-Betu Nieciecza debiut ligowy przed własną publicznością. Niecieczanie przegrali 0:5 z Podbeskidziem Bielsko – Biała, a mogli w tym meczu stracić jeszcze więcej bramek.
Goście byli faworytem i choć do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy, to piłkarze z Bielska – Białej od początku spotkania osiągnęli przewagę na boisku. Pierwszy strzał na bramkę gości oddał Łukasz Szczoczarz dopiero po pół godziny gry. Goście w pierwszej połowie mieli kilka sytuacji, po których mogli objąć prowadzenie, najlepszą zmarnował w 44 minucie Cieśliński. Piłka po jego strzale otarła się o poprzeczkę i wyszła poza boisko.
W drugiej połowie rozwiązał się worek z bramkami. Już w 47 minucie po akcji Demjana w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Rogalski i wykorzystał okazję do objęcia prowadzenia. Utrata bramki jeszcze bardziej zniechęciła gospodarzy do ataków. Niespełna kwadrans później goście prowadzili 2:0 – Michał Czarny sfaulował w polu karnym Cieślińskiego, a sędzie podyktował rzut karny. Do siatki trafił piłką sam poszkodowany. Trzecia bramka padła po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i uderzeniu głową Cienciały. Czwartego gola zdobyli goście po kontrataku, który skutecznie wykończył Demjan, wreszcie wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Patejuk, trafiając do siatki z bliskiej odległości po dośrodkowaniu Demjana wzdłuż bramki. Jedyną okazję dla gospodarzy miał w drugiej połowie Cichos, ale piłka po jego strzale trafiła w poprzeczkę bramki Podbeskidzia.
Termalica Bruk-Bet po trzech kolejkach zamyka ligową tabelę mając jeden punkt i zerową liczbę zdobytych bramek. W kolejnym meczu niecieczanie zmierzą się z drużyną MKS Kluczbork, zajmującą w lidze 15 lokatę

Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:5(0:0)
Bramki: Rogalski (47 min.), Cieśliński (61 min.), Cienciała (77 min.), Demjan (87 min.), Patejuk (90 min.)
Żółte kartki: Metz, Wójcik, Czarny
Bruk-Bet: Budka - Jacek, Czarny, Piszczek, Wójcik, Mąka, Piątek, Metz (46 min. Jędryka), Szałęga (56 min. Fedoruk), Szczoczarz (71 min. Ryguła), Cichos
Sędziował: J. Walczyński (Lublin), widzów: 1 700