Przygody Koziołka Matołka

Koziołek Matołek skończył niedawno 75 lat. Wcale się jednak nie postarzał, nadal jest sympatycznym, choć naiwnym i głupiutkim wędrowcem poszukującym na wszystkich kontynentach Pacanowa, w którym kują kozy. O tym wszystkim będą mogli przekonać się widzowie, którzy odwiedzą teatr 11 stycznia. Tego właśnie dnia zaplanowano w Tarnowie premierę „Przygód Koziołka Matołka” w reżyserii Sławomira Gaudyna.


Koziołek Matołek to bohater jednego z pierwszych polskich komiksów. Kornel Makuszyński napisał tekst, Marian Walentynowicz stworzył rysunki i w ten sposób postać sympatycznego, choć niezbyt rozgarniętego koziołka „przyszła na świat” w roku 1933. Mimo ukończenia 75 lat Koziołek Matołek wcale się nie starzeje, stał się postacią wręcz kultową, a z jego przygód śmieje się kolejne już pokolenie młodych Polaków.
Wkrótce okazję do spotkania z poszukującym na całym świecie Pacanowa wędrowcem, będą mieli również tarnowianie. 11 stycznia w tarnowskim teatrze odbędzie się premiera „Przygód Koziołka Matołka w reżyserii Sławomira Gaudyna.
W tytułowego bohatera wcieli się Przemysław Sejmicki, a towarzyszyć mu będą na scenie Jolanta Januszówna, Anna Lenczewska, Robert Żurek i Grzegorz Janiszewski.


Kornel Makuszyński „Przygody Koziołka Matołka
Reżyseria: Sławomir Gaudyn
Adaptacja i scenografia: Grzegorz Janiszewski
Muzyka: Adam Prucnal
Teksty piosenek: Krystyna Wodnicka
Przygotowanie wokalne: Elżbieta Kuzemko - Rausz
Obsada: Przemysław Sejmicki - Koziołek Matołek oraz Jolanta Januszówna, Anna Lenczewska, Grzegorz Janiszewski i Robert Żurek
Premiera 11 stycznia 2009 roku godz. 16.00
02.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |