Pół tuzina bramek

Zespół tarnowskiej Unii zremisował wyjazdowy mecz z Wierną Małogoszcz, mimo, że w pewnym momencie przegrywał różnicą dwóch bramek. Tarnowianie zajmują siódme miejsce w ligowej tabeli, a w kolejnym spotkaniu zmierzą się na własnym boisku z Orlętami Kielce, drużyną, która w tym sezonie nie wygrała jeszcze ligowego pojedynku.

Pół tuzina bramek obejrzeli kibice w Małogoszczy. Po pół godzinie gry było już 2:0 dla gospodarzy - najpierw Bień wykorzystał rzut karny za faul na Malinowskim, a w 30 minucie po błędzie obrońców, Kajda uderzył głową i trafił do siatki bramki Unii. Tarnowianie odrobili te straty w ostatnich minutach pierwszej połowy. W 40 minucie w pole karne gospodarzy dośrodkował Matras, a piłkę do siatki posłał głową Węgrzyn, cztery minuty później po akcji Ślęzaka, Ogara i Wolańskiego ten ostatni z bliska zdobył drugiego gola.
W drugiej połowie znów na prowadzenie wyszli gospodarze, zdobywając gola po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Tarnowianie nie zrezygnowali ze zdobycia punktu w tym spotkaniu i w 75 minucie, znowu po podaniu Ślęzaka w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Wolański, który nie zmarnował dogodnej sytuacji.
Unia mogła nawet wygrać mecz, ale końcówce strzały Matrasa, Ogara i Krokera okazały się minimalnie niecelne.
Tarnowianie po dwóch rozegranych meczach znajdują się na siódmym miejscu w lidze, mając cztery zdobyte punkty. W kolejnym meczu rywalem Unii będzie drużyna Orląt Kielce, a mecz rozegrany zostanie na stadionie w Mościcach.

Wierna Małogoszcz – Unia Tarnów 3:3 (2:2)
Bramki: Bień (15 min.), Kajda 2 (30 i 67 min.) - Węgrzyn (40 min.), Wolański 2 (44 i 75 min.)
Żółte kartki: Kajda, Kwaśniewski, Piotrowski - Węgrzyn
Czerwona kartka: Kwaśniewski (druga żółta)
Unia: Szuba – Pawlak, Furmański, Mikołajczyk, Węgrzyn, Drozdowicz (68 min. Witek), Kazik (75 min. Nytko), Ślęzak (80 min. Kroker), Matras, Wolański (88 min. Ojirogbe), Ogar
Sędziował: A. Janaszek (Kielce), widzów: ok. 350