„Śpiąca królewna" w Mościckim Centrum Kultury

11 stycznia w Mościckim Centrum Kultury obejrzeć będzie można przedstawienie „Śpiąca królewna” z Teatru „Maska” w Rzeszowie. Spektakl, na który organizatorzy zapraszają dzieci od lat pięciu rozpocznie się o godzinie 11.00.

Narodziny królewny Różyczki napełniają dwór radością. Wróżki zbierają się, aby obdarować dziecko najwspanialszymi zaletami. Niestety, jedna z nich, nie otrzymawszy zaproszenia na chrzciny, postanawia się zemścić. Tak rozpoczyna się jedna z najpopularniejszych na świecie baśni – „Śpiąca królewna" - opowieść o królewnie, która za sprawą złej wróżki pewnego dnia rani się w palec i zasypia na 100 lat. Na szczęście na ratunek przybywa dzielny młodzieniec. Jego odwaga i miłość odwracają zły czar. Raz jeszcze dobro triumfuje, a intrygi złych i zawistnych ludzi pełzną na niczym.
Przedstawienie „Śpiącej królewny” tarnowska publiczność będzie mogła obejrzeć 11 stycznia o godzinie 11.00. na scenie Mościckiego Centrum Kultury w wykonaniu artystów Teatru „Maska” w Rzeszowie.
Historia znana z baśni Charles’a Perraulta nabiera w rzeszowskim spektaklu wymiaru uniwersalnego. Staje się opowieścią o dorastaniu w świecie zakazów i nakazów, które mają ustrzec królewnę przed tym, co i tak nieuchronne, a także opowieścią o zmaganiu z własnym przeznaczeniem.
Spektakl trwa godzinę, organizatorzy zapraszają dzieci już od lat pięciu. Rezerwacja miejsc pod numerami telefonów: (014) 633 46 21 lub (014) 633 46 00

Charles Perrault „Śpiąca królewna”
Reżyseria: Marek Wit,
Scenografia: Pavel Hubička,
Muzyka: Nikos Engonidis,
Obsada: Monika Szela, Małgorzata Szczyrek, Jadwiga Domka, Maria Dańczyszyn, Marta Bury, Piotr Pańczak, Bogusław Michałek, Robert Luszowski.
05.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |