Przywieźli punkt z Olsztyna

W meczu ósmej kolejki II ligi piłkarze Okocimskiego KS Brzesko zremisowali na wyjeździe z OKS 1945 Olsztyn 1:1. To piąty remis zespołu z Brzeska, który zajmuje w lidze 13 pozycję. W następnym meczu Okocimski zmierzy się u siebie ze Stalą Stalowa Wola.

Zespół Okocimskiego Brzesko wywalczył punkt w wyjazdowym spotkaniu z OKS 1945 Olsztyn i piłkarze z Brzeska powinni być z tego rezultatu zadowoleni. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, Okocimski ograniczył się do wyprowadzania kontrataków. W pierwszej połowie gospodarze mogli objąć prowadzenie po akcji Suchockiego, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił w słupek, goście odpowiedzieli strzałami Trznadla, które jednak nie znalazły drogi do siatki.
Po przerwie obraz gry wyglądał podobnie, przewagę nadal mieli olsztynianie, jednak w 57 minucie, po jednej z kontr piłka trafiła do Kisiela, a ten z odległości 11 metrów trafił w górny róg bramki gospodarzy.
Olsztynianie mieli świetną okazję do wyrównania już trzy minuty później, gdy sędzie podyktował rzut karny za faul Jagły na Suchockim. Rzut karny wykonywał Paweł Głowacki, ale posłał piłkę nad bramką gości. Minutę później było już 1:1, po tym jak Kowalski zamknął akcję kolegów i strzałem w długi róg pokonał Trelę.
Gospodarze mieli jeszcze kilka okazji do zmiany rezultatu. Sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował ponownie Suchocki, a w ostatniej akcji meczu ten sam zawodnik trafił piłką w słupek.
Okocimski zajmuje w tabeli II ligi 13 lokatę z ośmioma punktami zdobytymi w ośmiu meczach. Najbliższym rywalem piłkarzy z Brzeska będzie Stal Stalowa Wola, mecz rozegrany zostanie w sobotę w Brzesku.

OKS 1945 Olsztyn - Okocimski KS Brzesko 1:1 (0:0)
Bramki: Kowalski (63 min.) - Kisiel (57 min.)
Żółte kartki: Łytwyniuk, Urbański, Darmochwał, Popiela
Okocimski: Trela - Szymonik, Urbański (46 min. Darmochwał), Jagła, Pawłowicz, Pyciak, Baliga, Wojcieszyński (54 min. Kostecki), Łytwyniuk, Trznadel (68 min. Głaz), Kisiel (66 min. Popiela)
Sędziował: A. Meler (Toruń), widzów: 1000