Święto w Niecieczy

W siódmym spotkaniu w I lidze piłkarze z Niecieczy odnieśli wreszcie zwycięstwo, aplikując Kolejarzowi Stróże aż trzy bramki. Dzięki tej wygranej beniaminek z Niecieczy ma na koncie cztery punkty i zajmuje w tabeli 17 lokatę. Kolejnym rywalem Bruk-Betu będzie zajmujący siódmą pozycję Górnik Polkowice.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza odniósł wreszcie zwycięstwo w meczu I ligi. Niecieczanie pokonali na własnym boisku Kolejarza Stróże 3:0. Gospodarze od pierwszej akcji meczu rozpoczęli szturm na bramkę Kolejarza. Już w pierwszej minucie w dogodnej sytuacji w polu karnym gości znalazł się Trafarski, ale obrońcom udało się wybić piłkę. Minutę później bliski zdobycia prowadzenia był Szczoczarz, piłka po jego uderzeniu minęła jednak słupek bramki Kolejarza. W szóstej minucie piłka wpadła do bramki gości po dośrodkowaniu Szałegi i uderzeniu Barana, ale sędzie bramki nie uznał, gdyż jej strzelec był na spalonym.
W miarę upływu czasu napór gospodarzy zaczął słabnąć, a goście coraz częściej posiadali piłkę i próbowali groźnie atakować. W 16 minucie bramkarza Bruk-Betu strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Drąg, ale piłka trafiła wprost w ręce Budki. Kilka minut później kolejną akcję gości przerwał skuteczną interwencją Kowalski. Gospodarze również mieli okazje do objęcia prowadzenia. W 24 minucie Kubowicz ograł obrońców i bramkarza Kolejarza, strzelił do pustej bramki, ale piłka zatrzymała się w błocie. W 32 minucie z kolei bramkarza gospodarzy wyręczyć musieli obrońcy wybijając piłkę po strzale Drąga. W 35 minucie sfaulowany został w polu karnym Kolejarza Trafarski, sędzia podyktował rzut karny, ale strzał Szałęgi obronił Marcin Zarychta. Pierwszy gol padł wreszcie w 39 minucie, gdy Adrian Fedoruk wbiegł z piłką w pole karne i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi.
Po przerwie przewaga gospodarzy była jeszcze większa. Zanim padł drugi gol, dogodnych sytuacji nie wykorzystali Kubowicz i Szczoczarz. W 53 minucie ten ostatni zdobył wreszcie bramkę bezpośrednio z rzutu wolnego.
Goście mogli zmniejszyć rozmiary porażki – w 58 minucie skuteczną interwencją popisał się Budka po strzale Stefanika, a w 74 minucie, po błędzie bramkarza Termalicy dobrej sytuacji nie wykorzystał Braź, który nie trafił do pustej bramki. Końcówka meczu przyniosła trzeciego gola gospodarzom – Mąka podał do Cichosa, a ten, mając przed sobą tylko bramkarza, ustalił wynik meczu.
Termalica po tej wygranej zajmuje w tabeli 17 lokatę z czterema punktami. W kolejnym spotkaniu piłkarze z Niecieczy zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Polkowice.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Kolejarz Stróże 3:0(1:0)
Bramki: Fedoruk (39 min.), Szczoczarz (53 min.), Cichos (90 min.)
Żółte kartki: Piszczek - Lipecki, Ciećko, Jędrszczyk, Madejski, Broź
Czerwone kartki: Piszczek (druga żółta) - Łętocha (za faul).
Termalica: Budka - Kowalski, Piszczek, Tupalski, Wójcik, Fedoruk, Baran (46 min. Prokop), Kubowicz, Szałęga, Trafarski (89 min. Cichos), Szczoczarz (90 min. Mąka)
Sędziował: R. Greń (Rzeszów), widzów: 1800