Kiełbasa daleko

W finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu Szymon Kiełbasa, jedyny startujący w tych zawodach zawodnik Tauronu Azotów Tarnów zajął odległą, 13 lokatę. Tarnowianin wywalczył na torze w Toruniu cztery punkty. Mistrzem Polski został Maciej Janowski z Betardu WTS Wrocław.

Maciej Janowski, żużlowiec Betardu WTS Wrocław został Młodzieżowym Indywidualnym Mistrzem Polski na żużlu, zdobywając na torze w Toruniu komplet 15 punktów. Na podium stanęli również Przemysław Pawlicki z Caelum Stali Gorzów (14 pkt) i Kacepr Gomólski ze Startu Gniezno (12 pkt).
Słabo spisał się jedyny w gronie finalistów zawodnik Tauronu Azotów Tarnów Szymon Kiełbasa, który zajął 13 lokatę z czterema punktami.
W pierwszym swoim starcie tarnowian wywalczył jeden punkt, w kolejnym pojechał jeszcze gorzej, przyjeżdżając do mety ostatni. Najlepszy był trzeci występ, w którym Szymon Kiełbasa zdobył dwa punkty, przegrywając z Mikołajem Curyło z Bydgoszczy, a zwyciężając Artura Mroczkę i Adriana Szewczykowskiego. Kiedy wydawało się, że tarnowian może jeszcze walczyć o dobre miejsce w turnieju, w kolejnym biegu dotknął on taśmy i został wykluczony. W ostatnim swoim starcie Kiełbasa ponownie zdobył punkt, co dało mu ostatecznie 13 pozycję w mistrzostwach.