Mamy mistrzynię świata!

W rozegranych w Edynburgu Mistrzostwach Świata Juniorów we Wspinaczce Sportowej zawodniczka klubu MKS Tarnovia- NorthFace - Klaudia Buczek zdobyła tytuł mistrzyni świata juniorów w swojej koronnej konkurencji wspinania na czas.

Ogromny sukces odniosła zawodniczka MKS Tarnovia Klaudia Buczek stając na najwyższym podium podczas Mistrzostw Świata Juniorów we Wspinaczce Sportowej, które odbyły się w Edynburgu. Podopieczna Tomasza Oleksego (POLDiM,Azoty Tarnów) zgodnie z jego oczekiwaniami, już w eliminacjach pokazała, że stać ją na tych zawodach na zajęcie najwyższego z możliwych miejsc, gdy na piętnastometrowej oficjalnej ścianie do bicia rekordu świata uzyskała najlepszy rezultat wśród wszystkich zawodniczek tego dnia (11,70 s). W ten sposób tarnowianka zapewniła sobie pewny udział w kolejnych rundach i będąc rozstawiona z numerem pierwszym miała komfortowe warunki do zdobycia upragnionego tytułu. W kolejnych rundach pewnie wygrywała swoje biegi uzyskując coraz lepsze czasy. W biegu półfinałowym wygrała z Rosjanką Dinarą Osmanovą uzyskując czas 11.00 s. W finale natomiast pokonała inną Rosjankę - Anastasję Ermoleavą.
Oprócz Klaudii w Edynburgu świetnie zaprezentowali się także pozostali tarnowianie. W kategorii juniorów tytuł wicemistrzowski zdobył Marcin Dzieński (Pałac Młodzieży Tarnów), natomiast Mateusz Mucha (MKS Tarnovia-Automatyka Tarnów,ENVAG, Technopomiar), dla którego był to pierwszy start w tak poważnej imprezie, zajął dobre 11 miejsce w kategorii juniorów młodszych. Warto odnotować, że brązowy medal w kategorii juniorek zdobyła Aleksandra Rudzińska (Skarpa Lublin).
Świetny występ Klaudii Buczek w Edynburgu jest dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Europy Seniorów, które zostaną już rozegrane już 15 września w austriackim Imst koło Insbrucka. Tam, oprócz Klaudii wystartują również Tomasz Oleksy i Edyta Ropek.
Wszyscy zawodnicy współfinansowani są ze środków Urzędu Miasta Tarnowa oraz otrzymują stypendia sportowe.