Ułamek Mistrzem Europy

Sebastian Ułamek wywalczył na torze w Tarnowie tytuł Indywidualnego Mistrza Europy seniorów na żużlu. Polak, na co dzień zawodnik Tauronu Azotów Tarnów zdobył w zawodach komplet 15 punktów. Pozostali reprezentanci Polski spisali się w turnieju znacznie słabiej - Robert Miśkowiak zajął szóste miejsce, Sławomir Musielak 15, a Szymon Kiełbasa 16.

25 września rozegrano na torze w Tarnowie turniej finałowy Indywidualnych Mistrzostw Europy seniorów na żużlu. Zawody miały odbyć się 4 września, ale wówczas zostały przerwane ze względu na fatalne warunki atmosferyczne.
W powtórzonych zawodach atut własnego toru wykorzystał jeżdżący w Tauronie Azotach Tarnów Sebastian Ułamek, który z 15 punktami został zwycięzcą turnieju i indywidualnym mistrzem Europy. Polak 4 września nie startował w mistrzostwach z powodu zatrucia pokarmowego.
Wicemistrzem Europy został Czech Ales Dryml, a brązowy medal zdobył Andrij Karpow z Ukrainy. O trzecie miejsce rozegrano dodatkowy wyścig, w którym Karpow pokonał Rosjanina Renata Gafurowa.
Słabo spisali się pozostali reprezentanci Polski - Robert Miśkowiak zajął szóste miejsce, Sławomir Musielak 15, a Szymon Kiełbasa 16.