Pantomima w tarnowskim teatrze

W piątek 16 stycznia o godz. 18.00 przed kolejnym spektaklem „Betlejem polskie” w tarnowskim teatrze wystąpi z pokazem pantomimy zatytułowanym „NIC” grupa teatralna „Teatr Nasz Nieco Dzienny” z Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach.

16 stycznia w tarnowskim teatrze wystąpi z krótkim pokazem pantomimy grupa teatralna z Gorlic. „Teatr Nasz Nieco Dzienny” w roku 2008 zdobył trzecie miejsce w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM, wieńcząc swój sukces występem w koncercie laureatów w Filharmonii Krakowskiej. Krótkie przedstawienie „NIC” to jedna z propozycji wyrazu scenicznego grupy. Jest swoistą historią osoby uwikłanej w „chorobę duszy”, borykającej się z wewnętrznym rozdarciem, pełnej lęków, niepokoju, poczucia wyobcowania, bez szans na lepsze jutro. W tej sytuacji wydawać by się mogło bez wyjścia pojawia się światełko w tunelu…
Wszechogarniającą głównego bohatera niemoc i bezradność może zagłuszyć jedynie wsparcie i miłość bliskich mu osób, bo kiedy „dusza cierpi” niezbędna jest akceptacja i pomoc bez zbytniej egzaltacji, fałszu i niepotrzebnego współczucia.

Inspiracją do powstania pantomimy NIC, będącej futurystyczną projekcją odnoszącą się do motta, iż NIC jest w każdym z nas był utwór T. Różewicza pt. „Zielona Róża”.
13.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |