Oleksy znów najlepszy

W ostatni weekend na specjalnie postawionych ścianach wspinaczkowych w centrum Zakopanego, przy popularnych „Krupówkach”  została rozegrana druga eliminacja Pucharu Polski w boulderingu, która była równocześnie już piątą edycją zawodów ZAKO BULDER POWER.

Świetny start w Zakopanem, w zawodach Pucharu Polski w boulderingu zanotował Tomasz Oleksy (MKS Tarnovia-POLDiM, Azoty Tarnów,Bergson), który w pięknym stylu pokonał wszystkich rywali, umacniając się tym samym na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski 2010. Na drugim miejscu uplasował się Konrad Ociepka ( KS Korona Kraków), a na miejscu trzecim inny krakowianin Andrzej-Wiktor Mecherzyński (Reni-Sport).
O bardzo dobrym występie mogą również mówić wychowanki Tomasza Oleksego, reprezentujące barwy sekcji wspinaczkowej MKS Tarnovia Sylwia i Klaudia Buczek. Sylwia zajęła drugie miejsce ustępując jedynie utytułowanej Kindze Ociepce (KS Korona Kraków), natomiast Klaudia miejsce trzecie.
W zawodach wystartowali również inni zawodnicy Tarnovii: Maciej Kalita uplasował się na 14 miejscu, a Tomasz Ogar na 17.
W grudniu w Krakowie zostanie rozegrana trzecia finałowa edycja Pucharu Polski, która będzie jednocześnie Mistrzostwami Polski w tej konkurencji.