Finał festiwalu „ArtFest”

16 stycznia Biuro Wystaw Artystycznych – Galeria Miejska w Tarnowie zaprasza na ostatni punkt programu festiwalu ArtFest - wystawę braci Jerzego i Andrzeja Kalinów. Interdyscyplinarna wystawa obejmować będzie plenerową instalację na płycie tarnowskiego Rynku, instalację przestrzenną „Nekroteka” oraz cykl „obiektów graficznych” i gipsografii.

16 stycznia o 18.30 w galerii Miejskiej w Tarnowie odbędzie się wernisaż wystawy „Powroty” Jerzego i Andrzeja Kalinów. Na interdyscyplinarną wystawę złożą się: plenerowa instalacja na Rynku „obiekty graficzne” Andrzeja Kaliny, które zaprezentowane zostaną w Galerii przy Rynku4 oraz "Nekroteka" – przestrzenna instalacja Jerzego Kaliny i cykl gipsografii Andrzeja Kaliny, które będzie można obejrzeć w salach ekspozycyjnych galerii w Pasażu Tertilla.

Obydwaj bracia są absolwentami Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Tarnowie, Jerzy Kalina urodził się 15 kwietnia 1944 w Garwolinie, mieszka w Komorowie pod Warszawą. Jest jednym z najwszechstronniejszych polskich artystów - malarzem, rzeźbiarzem, twórcą instalacji i akcji plastycznych, performerem, scenografem, autorem przedstawień teatralnych, filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Andrzej Kalina urodził się w roku 1952. Uprawia grafikę, rysunek, sztukę akcji i sztukę książki.

Tarnowska galeria przygotowała specjalną ofertę dla szkół. Scenariusz zajęć obejmuje wprowadzenie, wspólne oglądanie wystawy oraz multimedialną prezentację najważniejszych prac z dorobku obu artystów.
13.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |