Przegrali z arbitrem?

Piłkarze Unii Tarnów ulegli na własnym boisku Górnikowi Wieliczka 0:2. Tarnowianie stracili nie tylko punkty i bramki, ale także bramkarza, który ukarany został czerwoną kartką. Unia zajmuje w tabeli III ligi 11 miejsce, a w następnym meczu zmierzy się na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów.

Zespół Unii Tarnów był zdecydowanym faworytem w spotkaniu z Górnikiem Wieliczka, tymczasem tarnowianie przegrali, tracąc dwie bramki.
Przez pierwszą połowę spotkania niewiele się działo na boisku. Goście przygotowali się raczej do obrony własnej bramki, tymczasem gospodarze nie kwapili się w wcale do ataków. W 28 minucie zawodnicy Górnika wyprowadzili kontrę, która mogła zakończyć się zdobyciem prowadzenia, ale piłka po uderzeniu głową Obrzuta minimalnie minęła bramkę Unii.
Tuż po przerwie tarnowianie stracili jednak gola – 10 metrów przed bramką Szuby znalazł się z piłką Nowak i chwilę później bramkarz Unii wyjmował piłkę z siatki. Niedługo później mogło być już 0:2, gdy piłka trafiła w poprzeczkę bramki gospodarzy po uderzeniu Nowaka z rzutu wolnego.
Zawodnicy Unii potrzebowali kilku minut by otrząsnąć się z szoku. Wreszcie zaczęli atakować bardziej zdecydowanie, okazję do wyrównania mieli Ślęzak i Kroker, ale strzał pierwszego obronił bramkarz, a po uderzeniu drugiego piłka trafiła w poprzeczkę. W 70 minucie piłka wpadła do siatki Górnika, ale sędzia orzekł, że strzelec gola – Robert Witek – uderzał piłkę ręką. Bramka padła na raty – w pole karne dośrodkował Matras, Witek z najbliższej odległości trafił w bramkarza, ten odbił piłkę w ten sposób, że trafiła ona w głowę piłkarza Unii i wpadła do siatki. Arbiter uznał, że ostatni strzał oddany został ręką.
Tarnowianie definitywnie stracili szansę na wywalczenie punktów w 82 minucie, gdy wychodzącego na czysta pozycję Skibę sfaulował bramkarz Unii. Krzysztof Szuba został za to ukarany czerwoną kartką, a zespół rzutem karnym. Do siatki z 11 metrów trafił ponownie Nowak.
Unia zajmuje w tabeli III ligi 11 miejsce z 12 punktami. Kolejne spotkanie tarnowianie rozegrają w Jędrzejowie z tamtejszym Naprzodem, z którym sąsiadują w tabeli.

Unia Tarnów - Górnik Wieliczka 0:2 (0:0)
Bramki: Nowak 2 (46 i 82 min.)
Żółte kartki: Wolański, Matras, Pawlak, WitekObrzut, czerwona kartka: Szuba
Unia: Szuba - Sikorski (76 min. Ślęczka), Pawlak, Goliński, Węgrzyn, Witek (84 min. Łukasik), Drozdowicz (89 min. Kazik), Ślęzak, Matras, Nytko (54 min. Kroker), Wolański
Sędziował: M. Śliwa (Pińczów), widzów 400