Piłkarze w Pleśnej

W niedzielę 18 stycznia w hali sportowej przy Gimnazjum w Pleśnej odbędzie się turniej piłkarski z udziałem sześciu zespołów z regionu tarnowskiego. Początek zawodów o 10.00. Patronat nad turniejem objęli Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa, Wiesław Zimowski, Wójt Gminy Pleśna i i Leszek Nowicki Przewodniczący Rady Gminy Pleśna.

W ubiegłym roku w Pleśnej po raz pierwszy odbył się halowy turniej piłki nożnej, w którym triumfowała drużyna Unii Tarnów, przed Okocimskim Brzesko i Kolejarzem Stróże. Sukces organizacyjny, wysoki poziom sportowy i dobra atmosfera wśród licznej widowni sprawił, że postanowiono go organizować cyklicznie. Drugi turniej odbędzie się w 18 stycznia w hali sportowej Gimnazjum w Pleśnej. Zawody rozpoczną się o 10.00. Udział w turnieju awizuje sześć drużyn - Unia Tarnów, Okocimski Brzesko, Kolejarz Stróże, Tuchovia Tuchów, Pogoria Pogórska Wola i Pogórze Pleśna. Po pojedynkach eliminacyjnych rozegrane zostaną mecze o piąte, trzecie i pierwsze miejsce, a finał planowany jest około godziny 16.30. Drużyny otrzymają pamiątkowe dyplomy i puchary, a najlepsi zawodnicy zostaną uhonorowani specjalnymi statuetkami. W przerwie między meczami eliminacyjnymi a finałowymi, około 13.30 na parkiecie zmierzą się dodatkowo uczniowie Gimnazjum w Pleśnej z uczniami Gimnazjum w Rzuchowej. Przygotowano również atrakcje dla publiczności. Wstęp dla osób dorosłych kosztował będzie pięć złotych, dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – dwa złote, a dzieci, uczniowie szkół podstawowych i kobiety wpuszczane będą za darmo.
Organizatorami turnieju są: Centrum Kultury, Sportu i Promocji Gminy Pleśna, Gimnazjum w Pleśnej, LKS Pogórze oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Pleśnej.
Turniej sponsorują – Azoty Tarnów, Karpacka Spółka Gazownictwa, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Tarnowski Klaster Przemysłowy, Małopolskie Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych oraz firmy – PPUH „Megbud” i MK „Okno”.
15.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |