Karnawał z Kabaretem

Tarnowskie Centrum Kultury działalność koncertową w 2009 roku rozpoczyna doskonałą propozycją kabaretową. 18 stycznia, w Kinie „Marzenie” odbędzie się Karnawałowy Wieczór Kabaretowy z udziałem dwóch kabaretów - „LIMO” i „SMILE”. Impreza ta zainauguruje nowy coroczny cykl spotkań kabaretowych organizowany przez TCK.

18 stycznia o 20.00 w kinie „Marzenie” Tarnowskie Centrum Kultury organizuje Karnawałowy Wieczór Kabaretowy z udziałem kabaretów „LIMO” i „SMAIL”.
Bilety na spektakl można już nabywać w przedsprzedaży w cenie 25 złotych w kasie kina i siedzibie TCK w Rynku 5. W dniu imprezy bilety kosztować będą 35 złotych.
Kabaret „LIMO” to grupa kabaretowa z Gdańska, założona z inicjatywy Abelarda Gizy i Marcina Kulwikowskiego. Grupa debiutowała w 1999 roku w auli VIII LO w Gdańsku i już w tym samym roku grupa zdobyła Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskim Przeglądzie Kabaretów Studenckich „Wyjście z Cienia”. Największy rozgłos przyniósł kabaretowi pozew o obrazę uczuć religijnych, wystosowany przez prezesa Polskiej Akcji Katolickiej po emisji koncertu w telewizyjnej „dwójce”.
Choć „Limo” kilkakrotnie było odrzucane na etapie eliminacji do przeglądu PAKA, ma także na swoim koncie już kilka „pakowych” sukcesów - zdobył pierwsze miejsce oraz Nagrodę Publiczności w 2001roku, rok później uzyskał wyróżnienie, w 2004 zgarnął prawie całą pulę (pierwsze miejsce, Nagrodę Publiczności, nagrodę za najlepsze teksty satyryczne i wyróżnienie za walkę z nietolerancją). Sukces ten powtórzyli 2 lata później. Obecnie LIMO występuje w składzie: Ewa Błachnio, Abelard Giza, Marcin Kulwikowski, Wojciech Tremiszewski, Szymon Jachimek.
Kabaret SMILE natomiast pochodzi z Lublina. Jest stosunkowo młody, ale już ma na koncie spore osiągnięcia. Został dostrzeżony na wielu przeglądach, podobał się publiczności w wielu miejscach. „Twórcy kabaretu śmieją się z wielu rzeczy. Mówią, że skecze pisze samo życie. Ich numery opowiadają o sprawach przyziemnych, jak supermarket, reklama, szafa, ale także o wizycie u psychologa lub u dentysty. Często wchodzą w interakcję z publicznością, jak na przykład w skeczu „Orkiestra”, który wykonywany jest właściwie wyłącznie przez widzów. Ich kolorem firmowym jest pomarańczowy, z którym rzadko się rozstają – pomarańczowe koszule, to ich znak rozpoznawczy. Grupa występuje w składzie: Andrzej Mierzejewski, Michał Kincel, Paweł Szwajgier i Kamil Sochalski.
Najważniejsze osiągnięcia zespołu to: trzecie miejsca na XXVI Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry (2005) i XXII Przeglądzie Kabaretowym PaKA w Krakowie (2006). pierwsze miejsce i nagroda publiczności na Przeglądzie Kabaretowym K.O.K.S. (2006), 2006 - Grand Prix i nagroda publiczności na Przeglądzie Kabaretów Studenckich P.K.S. w Warszawie (2006), pierwsze miejsce i nagroda publiczności na Zielonym Przeglądzie Kabaretów w Warszawie (2007) i
Grand Prix i nagroda publiczności na Festiwalu "Wawka w Warszawie (2008)

15.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy zaszczepisz się przeciwko COVID-19?
| | | |