Wygrana szczypiornistów

Piłkarze ręczni Unii Tarnów zwyciężyli przed własną publicznością z Górnikiem Sosnowiec 33:27. Gdyby nie brak skuteczności, wygrana tarnowian byłaby jeszcze bardziej efektowna. Tarnowscy szczypiorniści po pięciu kolejkach rozgrywek II ligi zajmują w tabeli czwartą lokatę z ośmioma punktami.

Przed własną publicznością piłkarze ręczni tarnowskiej Unii pewnie pokonali drużynę Górnika Sosnowiec różnicą sześciu bramek. Mecz rozpoczął się zaskakująco, gdyż po pięciu minutach to goście prowadzili 3:1, tarnowianie szybko jednak doprowadzili do remisu 3:3. Unia wyszła na prowadzenie dopiero w 12 minucie, gdy wynik brzmiał 6:5. Przewaga gospodarzy zaczęła rosnąc w końcówce pierwszej połowy, gdy od stanu 9:8 doprowadzili do wyniku 16:9, a następnie 19:10.
Gdy na początku drugiej połowy wynik brzmiał 20:11, wydawało się, że przewaga tarnowian jest bezpieczna. Tymczasem jednak gospodarze przestali trafiać do siatki i w 39 minucie Unia prowadziła zaledwie 21:19. Na szczęście dla Unii, w tym momencie wszystko „wróciło do normy” i w 47 minucie wynik spotkania brzmiał 29:20. Gościom udało się jeszcze zmniejszyć stratę do pięciu bramek (30:25), ale w końcówce tarnowianie nie pozwolili na odebranie sobie wygranej.
Unia zajmuje w tabeli II ligi czwarte miejsce, mając po pięciu spotkaniach osiem punktów. Na czele tabeli ulokował się Viret CMC Zawiercie z 12 punktami.

Unia Tarnów – Górnik Sosnowiec 33:27 (19:10)
Bramki dla Unii: Niedojadło 11, Grzesik 5, Siedlik 5, Podsiadło 4, Ciapała 3, Szatko 2, Hudzik 1, Michalik 1, Tokarski 1