Punkty Unii

Piłkarze Unii Tarnów pokonali zespół Orlicza Suchedniów 1:0 i była to wygrana zasłużona, choć powinna być bardziej efektowna. Dla kibiców ważne jest jednak, że Unia zainkasowała kolejne trzy punkty. Tarnowianie zajmują w lidze dziewiąte miejsce z 18 punktami. Kolejny mecz Unia rozegra z liderem tabeli – Janiną Libiąż.

Jednobramkową wygraną gospodarzy zakończył się rozegrany w Mościcach pojedynek Unii Tarnów z Orliczem Suchedniów. Gospodarze wygrali zasłużenie, choć powinni zdobyć więcej bramek. Tarnowianie częściej atakowali i byli w posiadaniu piłki, jednak ich akcje załamywały się kilkanaście metrów przed bramką rywali. W 21 minucie prowadzenie mógł zdobyć Ogar, ale nie trafił z kilku metrów do pustej bramki. Decydującą o wyniku akcję przeprowadzili tarnowianie tuż przed końcem pierwszej połowy. Na bramkę gości uderzał Wolański, piłka odbita przez bramkarza trafiła pod nogi Matrasa, a ten z bliska trafił do siatki.
W drugiej połowie goście starali się odrobić stratę, śmielej zaatakowali, ale okazję do podwyższenia rezultatu mieli gospodarze, gdy Nytko trafił z kilkunastu metrów prosto w bramkarza. Przed końcem meczu na murawie zrobiło się nerwowo, gdyż goście byli coraz bliżej odrobienia strat. Najpierw po dośrodkowaniu Hajduka, żaden z piłkarzy Orlicza nie dobił piłki toczącej się wzdłuż linii brakowej, a chwilę potem, po uderzeniu głową Wilka, piłka zatrzymała się na górnej siatce bramki Unii.
Tarnowianie zdobyli kolejne trzy punkty i zajmują w lidzie po 13 meczach dziewiątą lokatę. W kolejnym spotkaniu o punkty nie będzie jednak łatwo, gdyż Unia wyjeżdża do Libiąża, na mecz z zajmującą pierwszą pozycję w tabeli Janiną.

Unia Tarnów - Orlicz Suchedniów 1:0 (1:0)
Bramka: Matras (45 min.)
Żółte kartki: Nytko - Gil, Witkowski
Unia: Pięta - Sikorski, Ojirogbe, Pawlak, Węgrzyn, Ogar, Ślęzak, Drozdowicz, Wolański, Matras, Nytko
Sędziował: P. Greń (Oświęcim), widzów ok. 200