Sukces piłkarek z Pustkowa

Reprezentacja dziewcząt z UKS w Pustkowie będąca jednocześnie reprezentacją województwa podkarpackiego uczestniczyła w finale krajowym Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Pustkowianki po dwóch zwycięstwach i dwóch porażkach zajęły w turnieju piątą lokatę.

Występ w turnieju finałowym był efektem zwycięstwa młodych piłkarek z Pustkowa w finale wojewódzkim tych rozgrywek, obecność w gronie 16 najlepszych drużyn z całej Polski już była wielkim sukcesem pustkowianek.
W wyniku losowania drużyna z Pustkowa znalazła się w jednej grupie z MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski, z którym przegrała 0:3. W kolejnym spotkaniu dziewczęta pokonały Orlik Nurzec 1:0. Trzecie spotkanie z SP3 Lwówek Śląski zakończyło się zwycięstwem 3:1.
Po zajęciu drugiego miejsca w swej grupie dziewczęta z Pustkowa spotkały się z Barceloną Gościno ulegając 0: 4. W rezultacie UKS Pustków zajął piąte miejsce w turnieju, a dwa zespoły, którym uległy piłkarki z Pustkowa spotkały się w ścisłym finale. Najlepszą zawodniczką Pustkowskiej ekipy była Marta Wojtaszek, która zdobyła wszystkie bramki dla swojego zespołu. Drużynę do tego turnieju przygotowali Grzegorz Miszczak i Grzegorz Pietrzyk, a w finale krajowym poprowadził ją Grzegorz Miszczak.
Turniej rozgrywany był na boiskach OSiR Bemowo, a ścisły finał w hali Torwaru. W dzień rozgrywania finałów na zaproszenie organizatorów do Warszawy pojechała z Pustkowa grupa czterdziestu pięciu uczniów wraz z opiekunami. Oprócz dopingowania drużyn biorących udział w finałach mogli oni uczestniczyć w wielu atrakcyjnych zabawach zaproponowanych przez organizatorów. Atrakcją dla nich było również spotkanie z wieloma znanymi osobami ze świata sportu i polityki.