Snajper po raz dziewiąty

Prawie 40 zawodników wzięło udział w tradycyjnych zawodach strzeleckich „Snajper 2009” o puchar i nagrody Wójta Gminy Borzęcin. Najcelniejszym okiem i stabilną ręką mogą poszczycić się Ireneusz Jankowski, Monika Zelek i Zbigniew Szawernoga, zwycięzcy w trzech organizowanych kategoriach: seniorów, kobiet i juniorów.

Zawody strzeleckie w Bielczy są już tradycją w gminie Borzęcin. Odbywają się zawsze w pierwszej połowie stycznia. W tym roku w w zawodach uczestniczyło prawie 40 zawodników, jak co roku strzelano z broni kulowej KBKS - odległość 50 m z pozycji leżącej. Każdy z zawodników mógł zdobyć maksymalną liczbę 100 punktów.
- Zawody udały się, poziom był wysoki, a turniejowi towarzyszyła wspaniała atmosfera – mówi Zygmunt Szawernoga, prezes LOK Borzęcin.
W kategorii juniorów zwyciężył Zbigniew Szawernoga z Bielczy, zdobywca 94 pkt. Kolejne miejsca zajęli Tomasz Tota z Brzeska (89 pkt) oraz Łukasz Bant z Przyborowa (89 pkt). W kategorii kobiet najlepszą okazała się Monika Zelek (92 pkt), druga była Justyna Duda (77 pkt) a trzecia Lucyna Zelek (71 pkt).
Zacięta rywalizacja toczyła się w kategorii seniorów. Ostatecznie wygrał Ireneusz Jankowski z Brzeska (88 pkt). Tuż za nim byli Grzegorz Gzyl ze Szczepanowa i Grzegorz Tokarz z Brzeska (obaj zdobyli po 85 pkt).