Inauguracja w TCK

Od 1 października, wraz z nowym rokiem akademickim Tarnowskie Centrum Kultury inauguruje kolejny cykl koncertów jazzowych w piwnicach, przy Rynku 5. Już 3 października odbędzie się koncert krakowskiego zespołu FUNK de NITE „all stars” grającego jazz fusion, wraz z brytyjskim trębaczem Bryanem Corbettem.

W piątek 3 października kolejny sezon koncertów jazzowych inauguruje Tarnowskie Centrum Kultury. O godzinie 19.30 w piwnicach TCK w Rynku 5 wystąpi zespół FUNK DE NITE & BRYAN CORBETT
BRYAN CORBETT urodził się w 1974 w Hereford w Anglii. Znakomity angielski trębacz, od trzech lat współpracujący z legendarną grupą US3. Z zespołem tym trzykrotnie odwiedził Polskę. Współpracuje również z takimi gwiazdami jak Courtney Pine, czy Georgie Fame. Prowadzi własny kwartet akustyczny. Jest kompozytorem i producentem muzycznym. W dorobku posiada cztery solowe płyty CD.
FUNK DE NITE to jeden z najciekawszych polskich zespołów grających mieszankę jazzu,funky i rocka. Zespół założony został w Krakowie przez saksofonistę Ryszarda Krawczuka, absolwenta Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej, Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyka zespołu to fuzja jazzu, funky, rocka i hip-hopu. Zespół łączy swą muzykę z efektownym show scenicznym. Funk de Nite ma za sobą udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą. Z zespołem współpracowali wybitni muzycy m.in. J. Śmietana, M. Raduli, B. Maseli, P. Żaczek, a także goście z zagranicy: S. Logan, S. Laroo, W. Byrd, Ch. Titz, Stewlocks i inni.

Skład zespołu:
Ryszard Krawczuk - saksofon
Piotr Grząślewicz - gitara
Piotr "Quentin" Wojtanowski - gitara basowa
Artur Malik - perkusja
02.10.2008
Komentarze:
Amberlee: 22.11.2012
I will be putitng this dazzling insight to good use in no time.
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |