„Kolejarze” najlepsi w Pleśnej

18 stycznia w hali sportowej przy Publicznym Gimnazjum w Pleśnej odbył się halowy turniej piłki nożnej z udziałem sześciu zespołów z regionu tarnowskiego. Najlepsi okazali się piłkarze „Kolejarza” Stróże, którzy w finale pokonali w rzutach karnych zespól „Okocimskiego”. Najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Tomasza Kozieła z Brzeska. W przerwie pomiędzy turniejowymi pojedynkami gimnazjaliści z Pleśnej pokonali swoich rówieśników z Rzuchowej.

KS Kolejarz Stróże, Okocimski Klub Sportowy, ZKS Unia Tarnów, LKS Tuchovia, KS Pogoria Pogórska Wola oraz LKS Pogórze Pleśna zmierzyły się 18 stycznia w turnieju piłki nożnej w hali sportowej przy gimnazjum w Pleśnej. W pierwszej fazie drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie I najlepsza okazała się „Unia” Tarnów, która pokonała „Okocimskiego” 3:2 i zremisowała z „Tuchovią” 1:1. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze z Brzeska, na trzecim z Tuchowa.
W grupie II niespodziewanie najlepsza okazała się „Pogoria” Pogórska Wola, która wygrała z „Kolejarzem” 1:0 i „Pogórzem” Pleśna 5:2. Na drugim miejscu uplasował się „Kolejarz:”, na trzecim „Pogórze”.
W półfinałach tarnowianie przegrali z zespołem ze Stróż 1:4, a „Okocimski” zwyciężył „Pogorię” 6:2. W spotkaniu finałowym „Kolejarz” zwyciężył „Okocimskiego” w rzutach karnych 3:2, w normalnym czasie padł wynik remisowy 3:3. W pojedynku o trzecie miejsce „Unia” okazała się lepsza od „Pogorii” zwyciężając 6:2, a w meczu o piąte miejsce gospodarze ulegli „Tuchovii” 1:4. Najlepszym strzelcem turnieju został Łukasz Szczoczarz z „Okocimskiego”, najlepszym bramkarzem uznano Piotra Towarnickiego z „Kolejarza”, a najlepszym zawodnikiem Tomasza Kozieła z Brzeska.
W przerwie pomiędzy turniejowymi pojedynkami gimnazjaliści z Pleśnej pokonali swoich rówieśników z Rzuchowej 3:0 (2:0).