Zapraszamy na Schaeffera
Sympatyków Melpomeny zapraszamy 24 i 25 stycznia o godzinie 18.00 do tarnowskiego teatru na spektakl „KACZO, BYCZO, INDYCZO” w reżyserii Tomasza Piaseckiego - kolejnej sztuki Bogusława Schaeffera, jednego z najbardziej interesujących współczesnych polskich dramaturgów, a także awangardowego kompozytora, krytyka i historyka muzyki, grafika i pedagoga. Na internautów czekają podwójne zaproszenia na obydwa przedstawienia.
„Kaczo, byczo, indyczo"
Bogusława Schaeffera to przedziwny spektakl bez reszty angażujący wyobraźnię i intelekt widowni. Tematem przedstawienia jest teatr, w którym swoje refleksje na temat sztuki teatralnej, jej magii, iluzji a także rozważania na temat aktorstwa, autor przekazuje poprzez głównego bohatera - doświadczonego showmana, brawurowo zagranego przez
Edwarda Żentarę. W nieco absurdalnej, pełnej niespodzianek, fantazji i błyskotliwego humoru intrydze autor przeciwstawia kulturę wysoką wszechobecnemu dziś kiczowi, zastanawia się nad naturą międzyludzkich relacji i bawi publiczność.
Dwa najbliższe przedstawienia sztuki Bogusława Schaeffera odbędą się na tarnowskiej scenie 24 i 25 stycznia o godzinie 18.00. Przed spektaklem 25 stycznia wystąpi tarnowski zespół wokalny „MONK” swoją twórczość określający jako „współczesną, chrześcijańską, jazzowo – popową muzykę a’capella” w składzie:
Marcin Sobczyk,
Grzegorz Ważny,
Mirosław Pasek,
Tomasz Stec i
Piotr Cyz. Nazwa zespołu pochodzi od nazwiska jazzmana Theloniousa Monka. „MONK” powstał dokładnie 15 lipca 1995 roku, a już 3 sierpnia wystąpił na Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej w Gostyniu, gdzie zajął trzecie miejsce i zdobył nagrodę publiczności. Zespół wtedy tworzyli: Marcin Sobczyk,
Krzysztof Chmura,
Tomasz Cyz,
Grzegorz Kozioł i Piotr Cyz. Zespół brał udział i zdobywał nagrody na wielu festiwalach i przeglądach. W Tarnowie członkowie zespołu są autorami cyklicznych programów odbywających się w Tarnowskim Centrum Kultury pod nazwą „Monk i jego goście”. Repertuar zespołu jest bardzo zróżnicowany. Dominują autorskie utwory związanego z zespołem
Bartka Szułakiewicza z cyklu „Opowieści biblijne” oraz standardy muzyki jazzowej i popowej. MONK sięga również do dzieł klasyki chóralnej.
Na internautów czekają w naszej redakcji podwójne zaproszenia zarówno na spektakl 24, jak i 25 stycznia. Trafią one do osób, które jako pierwsze prześlą na adres:
21.01.2009