Falstart szczypiornistów

Piłkarze ręczni tarnowskiej Unii pokonani zostali na własnym parkiecie przez szczypiornistów Żagwi Dzierżoniów w pierwszym meczu wiosennej rundy rozgrywek. To bardzo przykra niespodzianka, zważywszy, że jesienią tarnowianie zwyciężyli na boisku w Dzierżoniowie. Po tej porażce Unia zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejnym rywalem tarnowskich szczypiornistów będzie drużyna KSSPR Końskie.

Przykra niespodziankę sprawili kibicom piłkarze ręczni Unii Tarnów przegrywając w spotkaniu inaugurującym drugą rundę rozgrywek na własnym parkiecie z zespołem Żagwi Dzierżoniów 29:33. Tarnowianie byli faworytami tego meczu, zważywszy, że pokonali rywali na parkiecie w Dzierżoniowie w poprzedniej rundzie rozgrywek.
Tarnowianie rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 2:0, później goście wyszli na prowadzenie 3:2, i niewielka przewaga piłkarzy z Dzierżoniowa utrzymywała się przez kilkanaście minut. Tarnowianie ponownie osiągnęli przewagę przed końcem pierwszej połowy, w 26 minucie prowadzili nawet dwoma bramkami (14:12), goście szybko jednak odrobili straty i na przerwę obydwa zespoły schodziły przy wyniku remisowym 15:15.
W drugiej połowie goście szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie, tarnowianom udało się jednak zniwelować tę różnicę i w 44 minucie objęli prowadzenie 23:22. Później Unia prowadziła jeszcze 25:24, a na osiem minut przed końcem spotkania wynik brzmiał 26:26. Później jednak Żagiew zdobyła pięć bramek z rzędu i tej straty gospodarzom już nie udało się odrobić.
Po inauguracyjnej porażce tarnowianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli z dorobkiem dziewięciu punktów. Kolejny mecz piłkarze Unii rozegrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie zespół KSSPR Końskie, który po 12 kolejkach zajmuje w tabeli siódme miejsce, mając na koncie trzy punkty więcej od Unii.

Unia Tarnów – Żagiew Dzierżoniów 29:33 (15:15)
Bramki dla Unii: Bieś 9, Niedojadło 5, Gąsior 3, Grzesik 3, Zaucha 3, Ciapała 2, Greczyński 2, Siedlik 1, Ogarek 1.
26.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |