Młodzi brydżyści podsumowali rok

Młodzi tarnowscy brydżyści podsumowali miniony rok. Lista sukcesów zespołowych i indywidualnych jest wyjątkowo długa, co jest tym bardziej optymistyczne, że tarnowski klub jest jednym z najmłodszych w kraju i zrzesza zawodników, którzy nie przekroczyli jeszcze 21 roku życia.

Najmłodsi adepci brydża sportowego w Tarnowie podsumowali miniony rok. Tarnowianie odnieśli w roku 2010 sporo sukcesów zarówno w drużynie, jak i w turniejach par oraz indywidualnych. Zespół MPEC Tarnów w składzie: Wojciech Stachnik, Maciej Kita, Maciej Grabiec i Olga Długosz oraz grający trener i kapitan Krzysztof Ziewacz, rywalizując z seniorami zajął w rozgrywkach Tarnowskiej Ligi Okręgowej drugie miejsce i występuje obecnie w III Małopolskiej Lidze Makroregionalnej. Do zespołu powrócili juniorzy Justyna Długosz i Grzegorz Wadas. - Długa lista sukcesów młodych brydżystów świadczy o bardzo mocnej pozycji naszego ośrodka w polskim brydżu młodzieżowym, a ciągle jesteśmy jednym z najmłodszych klubów w kraju. Najstarsi zawodnicy nie przekroczyli jeszcze 21 roku życia, a wielu dobrych zawodników jest jeszcze w przedziale 14-17 lat – mówi Krzysztof Ziewacz.
Największe sukcesy młodych tarnowian to m.in. zajęcie całego podium podczas Młodzieżowego Obozu Kadry Wojewódzkiej Małopolski i zwycięstwo w tych zawodach Adama Krysy. Podczas Międzynarodowego Drużynowego Turnieju Miast i Gmin Młodzieży Szkolnej U-20, w gronie 20 drużyn tarnowianie - Olga Długosz, Maciej Kita, Michał Krysa i Jędrzej Hycnar wywalczyli srebrny medal. W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików drugie miejsce zdobyli Michał Krysa i Jędrzej Hycnar, a trzecie Błażej Krawczyk i Przemysław Picheta
Drużyna MPEC Tarnów wywalczyła pierwsze miejsce w Małopolskiej Lidze Młodzieżowej, grając w składzie: Justyna i Olga Długosz, Maciej Grabiec, Wojciech Stachnik i Maciej Kita. W rozgrywkach II ligi zwycięstwo przypadło zespołowi TABU A Tarnów, w składzie którego grali: Aleksandra Talaczek, Gabriela Nosal, Krzysztof Piotrowski i Jakub Rokita.
Podczas XVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży brązowy medal w turnieju par przypadł duetowi Wojciech Stachnik i Maciej Kita
Bardzo dobrze spisywali się tarnowianie również w Mistrzostwach Polski w swoich kategoriach wiekowych. Złote medale Mistrzostw Polski Młodzików (do lat 15) wywalczyli w Krakowie Błażej Krawczyk i Przemysław Picheta w zawodach par oraz zespół: Michał Krysa, Jędrzej Hycnar, Błażej Krawczyk i Przemysław Picheta w zawodach teamów.
W Mistrzostwach Polski Młodzieży Szkolnej (do lat 20) Olga Długosz i Maciej Grabiec zdobyli dwa złote medale, w turnieju par oraz mikstów. W tej drugiej kategorii srebrny medal przypadł również tarnowianom – Justynie Żmudzie i Adamowi Krysie. Ten sam duet wywalczył złoty medal w rywalizacji mikstów podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 20. Natomiast Wojciech Stachnik i Maciej Kita wygrali kilka turniejów i plasują się bardzo wysoko w kategorii młodzieżowej Korespondencyjnych Mistrzostw Polski.