Edyta Ropek ujawnia plany

Znany jest już kalendarz imprez we wspinacze sportowej w roku 2009. Najważniejsze imprezy, w których wystartuje tarnowianka Edyta Ropek zaplanowano na lipiec. Po raz pierwszy zawodniczkę Tarnovii obejrzeć będzie można podczas kwietniowych eliminacji Pucharu Świata w konkurencji na czas na ścianie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Najważniejszymi zawodami we wspinaczce sportowej, w których w tym sezonie wystartuje Edyta Ropek, zawodniczka Miejskiego Klubu Sportowego „Tarnovia” będą Mistrzostwa Świata w chińskim Xining oraz World Games w tajwańskim Kaohsiung. Obydwie imprezy odbędą się w lipcu. Pomiędzy wizytami w Azji tarnowianka poleci do francuskiego Chamonix na jedną z eliminacji Pucharu Świata w konkurencji wspinaczki na czas.
Z pewnością ważnymi zawodami, otwierającymi sezon startów w konkurencji na czas będzie pierwsza eliminacja Pucharu Świata w Tarnowie na ścianie Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Sympatycy wspinaczki, będą mieli możliwość oglądania na żywo zmagań najlepszych zawodników świata w tej konkurencji.
Tradycyjnie wielkie święto wspinaczki sportowej szykują Włosi, którzy będą gospodarzami dwóch eliminacji pucharu. Tydzień po zawodach w Tarnowie zmagania przeniosą się do włoskiego Trento. Sezon zakończą natomiast sierpniowe zawody na potężnej zaporze wodnej w Val di Daone.
Sezon startów krajowych rozpocznie się w marcu od zawodów Pucharu Polski w Lublinie. Później, już tradycyjnie w maju, odbędą się zawody na tarnowskim rynku. Na czerwiec planowana jest duża impreza w Krakowie. Ostatnim występem Edyty Ropek w tym roku będą grudniowe zawody w konkurencji bouldering w Krakowie.
Przygotowania do obecnego sezonu tarnowianka rozpoczęła tuż po zakończeniu Pucharu Świata 2008. W najbliższym czasie czekają ją zagraniczne zgrupowania i obozy szkoleniowe w Turynie, Arco i Innsbrucku. Przed zawodami w Tarnowie weźmie udział w zgrupowaniach krajowych. W przerwie pomiędzy zawodami Pucharu Świata będzie również trenować na tamie w Daone. Planowane są także starty kontrolne w pucharach świata w konkurencji bouldering, udział w nich jest jednak uzależniony od formy zawodniczki.
Od września Edyta rozpocznie przygotowania do sezonu 2010, trenując w skalnych rejonach francuskiego Fountainbleau i greckiej wyspy Kalymnos.

Zawody międzynarodowe w których wystartuje Edyta Ropek:
18/19.04.2009 – Puchar Świata na czas, Tarnów, Polska,
25/26.04.2009 – Puchar Świata na czas, Trento, Włochy,
30.06-05.07.2009 – Mistrzostwa Świata na czas, Qinghai (Xining), Chiny,
12/13.07.2009 – Puchar Świata na czas, Chamonix, Francja,
18/19.07.2009 – World Games na czas, Kaohsiung, Tajwan,
01/02.08.2009 – Puchar Świata na czas, Daone, Włochy.

Pozostałe imprezy międzynarodowe – planowany udział:
01/02.05.2009 – Puchar Świata w boulderingu, Hall, Austria,
29/30.05.2009 – Puchar Świata w boulderingu, Wiedeń, Austria,
05/06.09.2009 – RockMaster na czas, Arco, Włochy.
29.01.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |