Tarnów w Brzesku lepszy od Rzeszowa

Koszykarze Unii Tarnów pokonali AZS Politechnikę Rzeszów 76:68. Mecz rozegrano w Brzesku. Tarnowianie zajmują w tabeli II ligi koszykówki czwartą lokatę.

Po raz pierwszy koszykarze Unii Tarnów rozegrali w charakterze gospodarzy mecz ligowy w Brzesku. Tarnowianie po zaciętym i emocjonującym pojedynku zwyciężyli AZS Politechnikę Rzeszów 76:68. Początek meczu należał do gości, którzy objęli prowadzenie 9:6, później jednak inicjatywę przejęli tarnowianie, którzy pierwszą kwartę wygrali 14:12. Żadna z drużyn nie potrafiła wywalczyć znaczącej przewagi. W 17 minucie Unia prowadziła 26:20, kilka minut później rzeszowianie doprowadzili do remisu 41:41.
Na kilka minut przed końcem spotkania przewaga tarnowian wynosiła zaledwie dwa punkty (53:51), wówczas jednak gospodarze przeprowadzili kilka skutecznych akcji i doprowadzili do rezultatu 69:57, a przewagę utrzymali do końca spotkania.
Unia zajmuje w tabeli II ligi czwarta lokatę, mając 44 punkty i siedem punktów straty do lidera – ekipy MOSiR Krosno.
Unia Tarnów – AZS Politechnika Rzeszów 76:68 (14:12, 19:15, 17:18, 26:23)
Punkty dla Unii: Sobiło 18, Szewczyk 11, Grys 10, Cygan 10, Zych 8, Kapałka 12, Niemczura 3, Łaszewski 2, Uriasz 2.