Porażka za sześć punktów

Na inaugurację rozgrywek wiosennych piłkarze z Niecieczy na własnym boisku z Wartą Poznań 0:1. Przebieg spotkania nie ułożył się po myśli niecieczan, którzy stracili bramkę już w ósmej minucie. Termalica Bruk-Bet zajmuje w tabeli 14 lokatę z 17 punktami. W kolejnym meczu rywalem niecieczan będzie Bogdanka Łęczna.

W ósmej minucie spotkania w Niecieczy piłkarze gości -Warty Poznań – przeprowadzili klasyczną akcję. Piotr Reiss podał prostopadle do wychodzącego na czystą pozycję kolegi, a Łukasz Tupalski nieprzepisowo zatrzymał napastnika we własnym polu karnym. W efekcie padła bramka z rzutu karnego po uderzeniu Reissa.
Była to jedyna bramka meczu, mimo, że gospodarze po stracie gola starali się odrobić stratę. W pierwszej połowie gra toczyła się w fatalnych warunkach atmosferycznych, co nie sprzyjało tworzeniu sytuacji podbramkowych. Jedynie w 26 minucie Kowalski uderzał na bramkę Warty, ale bramkarz obronił jego strzał. Kilka minut później niecieczanie grali już w dziesiątkę, po czerwonej kartce za kolejny faul Tupalskiego.
Na początku drugiej połowy dwie okazje do podwyższenia wyniku mieli goście. Najpierw Budka obronił uderzenie Zakrzewskiego z najbliższej odległości, a chwilę później do siatki nie trafił z kilku metrów Piotr Reiss.
Dobrym pomysłem okazało się wprowadzenie na boisko Piotra Trafarskiego. Napastnik gospodarzy starał się niepokoić defensywę gości, miał dwie dobre okazje do zmiany rezultatu, niestety wynik meczu do końca nie uległ zmianie.
Termalica Bruk-Bet zajmuje w tabeli 14 miejsce z 17 punktami po 18 spotkaniach. W kolejnym spotkaniu rywalem niecieczan będzie zespół Bogdanki Łęczna.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Warta Poznań 0:1 (0:1)
Bramka: Reiss (8 min.)
Żółte kartki: Tupalski, Cios - Kosznik, Witkowski, Wojciechowski
Czerwone kartki: Tupalski (druga żółta) - Kosznik (druga żółta)
Termalica Bruk-Bet: Budka - Kowalski, Tupalski, Cios (52 min. Trafarski), Kubowicz, Pawlusiński (79 min. Mąka), Baran, Prokop, Szałęga, Rybski (69 min. Lipecki), Cichos
Sędziował: E. Paterek (Lublin), widzów 1 500.