Rozpoczyna się wiosna?

Pierwszą wygraną w rundzie wiosennej odnotowali piłkarze Termalicy Bruk-Bet Nieciecza. Niecieczanie efektownie pokonali MKS Kluczbork 4:1, co pozwoliło im awansować na 14 miejsce w tabeli. Kolejny mecz ekipa z Niecieczy rozegra w Gorzowie Wielkopolskim z drużyną GKP, zajmującą w tabeli 11 lokatę.

Do Niecieczy zawitała wiosna. Piłkarze Bruk-Betu odnieśli efektowne zwycięstwo w lidze i była to pierwsza wygrana w tej rundzie rozgrywek.
Po kwadransie meczu z MKS Kluczbork gospodarze prowadzili 2:0. Pierwszą bramkę zdobył Cios po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w 12 minucie, trzy minuty później faulowany był w polu karnym Trafarski, a rzut karny wykorzystał Artur Prokop.
Wynik meczu mógł ulec zmianie w 23 minucie, kiedy to w dogodnej sytuacji znalazł się Trafarski, ale bramkarz MKS zatrzymał piłkę ręką poza polem karnym, za co ukarany został czerwoną kartką. W efekcie między słupkami bramki gości stanął obrońca Tomasz Copik, który nie tylko zachował czyste konto do końca pierwszej połowy, ale jeszcze zdobył kontaktową bramkę z rzutu karnego, gdy Kowalski sfaulował w polu karnym jednego z napastników gości.
W drugiej połowie grający w 10 goście starali się grać z kontry, gospodarze stworzyli kilka okazji do podwyższenia rezultatu, ale bramki padły dopiero w ostatnich minutach. W obydwu udział miał wprowadzony w drugiej połowie Łukasz Szczoczarz. Najpierw uderzył na bramkę gości w 83 minucie, bramkarz wybił piłkę, a do siatki dobił ją Szałęga, a kilka minut później sam Szczoczarz ustalił wynik meczu.
Po tej wygranej piłkarze z Niecieczy mają 22 punkty i zajmują w tabeli 14 lokatę. Kolejnym rywalem Termalicy będzie zajmujący 11 miejsce GKP Gorzów Wielkopolski.

Termlica Bruk-Bet Nieciecza - MKS Kluczbork 4:1 (2:1)
Bramki: Cios (12 min.), Prokop (16 min. karny), Szałęga (83 min.), Szczoczarz (88 min. ) - Copik (29 min. karny)
Żółte kartki: Szałęga, Kowalski, Pawlusiński - Copik, Glanowski, Jagieniak
Czerwona kartka: Stodoła (za zagranie piłki ręką poza polem karnym)
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Budka - Kowalski (46 min. Piątek), Baran, Cios, Kubowicz, Pawlusiński, Prokop, Cygnar, Szałęga, Trafarski (90 min. Cichos), Rybski (68 min. Szczoczarz)
Sędziował: M. Szrek (Kielce), widzów 1 000