MPEC Tarnów liderem

Ruszyła Małopolska Liga Młodzieżowa w brydżu sportowym. Grają w niej zawodnicy do lat 20. W gronie sześciu zespołów I ligi z terenu województwa pierwszym liderem została drużyna MPEC Tarnów. Dwa tarnowskie zespoły dobrze wypadły natomiast w rozgrywkach II ligi.

14 drużyn z Krakowa, Oświęcimia, Skawiny i Tarnowa rozpoczęło rywalizację w Małopolskiej Lidze Młodzieżowej w brydżu sportowym. Pierwszy Zjazd I i II ligi odbył się 31 stycznia w Oświęcimiu. Tarnów reprezentowało ponad 20 zawodników - 14 młodzików (U -15) i ośmiu juniorów młodszych (U-20). Po pierwszych meczach na czele złożonej z sześciu zespołów ligi znajduje się drużyna sponsorowana przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie.

Z dobrej strony zaprezentowały się również inne tarnowskie drużyny grające w II Lidze. Zespół Tabu Tarnów zajmuje drugie miejsce, a ekipa Szkoły Podstawowej nr 18 szóstą lokatę w stawce ośmiu drużyn. Szóste miejsce najmłodszych uczestników zjazdu uznać należy za sukces i niespodziankę, ponieważ młodzi zawodnicy z Tarnowa trenują dopiero od trzech miesięcy.
03.02.2009
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |