Ważne punkty dla Niecieczy

Termalica  Bruk-Bet pokonał na własnym boisku Ruch Radzionków 1:0. Pozwoliło to niecieczanom awansować na 13 miejsce w tabeli. Kibice wierzą, że dorobek punktowy ich drużyny zwiększy się po kolejnym spotkaniu, w którym Termalica podejmie na własnym boisku przedostatniego w tabeli Kolejarza Stróże.

W spotkaniu z Ruchem Radzionków zespół z Niecieczy nie był faworytem, mimo, że rozgrywał ten pojedynek na własnym boisku. Niecieczanie zagrali jednak mądrze i skutecznie, odnosząc zasłużone zwycięstwo.

Gospodarze zaatakowali od pierwszej minuty i mogli objąć prowadzenie już po pierwszej akcji, gdy minimalnie chybił Baran. Goście mieli w pierwszej połowie dwie okazje do zdobycia bramki, dwukrotnie po rzutach wolnych. W obydwu przypadkach skutecznie interweniował jednak Maciej Budka. Kilka minut przed końcem pierwszej części, jeszcze raz przed bramkową szansą stanęli gospodarze, a konkretnie Piotr Trafarski, który z bliskiej odległości trafił w boczna siatkę.

Po przerwie przewaga gospodarzy była wyraźniejsza, szansę na zdobycie bramki miał ponownie Trafarski, którego strzał zablokowali jednak obrońcy. Przy stanie 0:0 goście dwukrotnie skontrowali, zapędzając się pod bramkę Budki, ten jednak znowu interweniował skutecznie. Wreszcie w 70 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Pawlusiński, piłkę uderzył głową Cios, a Łukasz Cichos z odległości trzech metrów, również głową, skierował ją do siatki.

Po stracie bramki goście wreszcie zaatakowali bardziej zdecydowanie. Gospodarze bronili się zaciekle na własnej połowie i dobra gra obrońców i bramkarza pozwoliła utrzymać korzystny rezultat do ostatniego gwizdka.

Termalica Bruk-Bet awansowała po tej wygranej na 13 miejsce w tabeli z 26 punktami po 23 spotkaniach. Bilans ten może ulec poprawie już za tydzień, gdy zespół z Niecieczy podejmować będzie przedostatniego w tabeli Kolejarza Stróże.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Ruch Radzionków 1:0 (0:0)

Bramka: Cichos (71 min.)
Żółte kartki: Lipecki - Mróz
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Budka - Kubowicz, Baran, Cios, Mysona, Pawlusiński (81 min. Mąka), Lipecki, Piątek (50 min. Szałęga), Szczoczarz (66 min. Cichos), Trafarski, Rybski
Sędziował: J. Małyszek (Lublin), widzów: 1000