Majówka w dworku Paderewskiego – wygraj zaproszenie

 8 maja Centrum Paderewskiego Tarnów – Kąśna Dolna zaprasza na „Majówkę w Kąśnej”. Impreza rozpocznie się o godzinie 15.00 koncertem z cyklu „Estrada Młodych”, na 18.00 zaplanowano koncert „Wiedeńska krew”, w programie którego znajdą się arie i duety operetkowe oraz polki i walce wiedeńskie. Bilety na wszystkie koncert kosztują 30 i 20 złotych. Do Kąśnej będzie można dojechać autokarem, który dwukrotnie kursował będzie sprzed budynku teatru – o godzinie 14.00 i 17.00. Za pośrednictwem naszej redakcji do internautów trafi jedno dwuosobowe zaproszenie na imprezę.

 

Na „Majówkę w Kąśnej” zaprasza 8 maja Centrum Paderewskiego Tarnów - Kąśna Dolna. Impreza rozpocznie się w dworku Ignacego Jana Paderewskiegoo godzinie 15.00.

W koncercie zatytułowanym „Estrada Młodych”, występują uczennice i uczniowie Zespołu Szkół Muzycznych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Tarnowie, którzy już zaznaczyli swoja obecność na muzycznym forum - duet skrzypcowy Karolina Wronai ZuzannaOgorzelec, laureatki V Małopolskiego Konkursu Młodego Awangardzisty w Krakowie, kwartet smyczkowy - Maryla Zając, Artur Kawa, Weronika Kociołek i Anna Nawrocka oraz zespół perkusyjny „Drumbum” w składzie: Krzysztof Kloch, Karol Krawczyk, Jakub Szymański, Tomasz Bielecki, Rafał Pawłowski, Bartłomiej Pająk, i Maciej Kitajewski.

Występ młodych artystów wypełni pierwszą część programu majówki w Kąśnej Dolnej.

O godzinie 16.30 Paweł Królikowski zaprezentuje fragmenty pamiętników Ignacego Paderewskiego, a towarzyszył mu będzie przy fortepianie Marcin Krysa.

O 18.00 rozpocznie się koncert „Wiedeńska krew”, w którym wystąpią Iwona Socha (sopran) i Adam Zdunikowski (tenor) oraz zespół Solistów Wiedeńskich. W programie koncertu znajdą się arie i duety operetkowe oraz polki i walce wiedeńskie.

Iwona Socha jest tarnowianką i wybitną sopranistką młodego pokolenia. Edukację muzyczną rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej w Gliwicach. Jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu solowego profesora Jana Ballarina. W roku 2002 ukończyła studia na Wydziale Radiowo-Telewizyjnym Uniwersytetu Śląskiego im. K. Kieślowskiego w Katowicach. Jest finalistką oraz laureatką krajowych i międzynarodowych konkursów wokalnych. W maju 2005 roku, jako studentka V roku, zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej partią Małgorzaty w „Fauście” Charlesa Gounoda.

Koncertuje w kraju i za granicą, jest słuchaczką wielu Mistrzowskich Kursów Wokalnych, m.in. Jadwigi Romańskiej, Petera Mury, Izabeli Kłosińskiej, Jolanty Żmurko oraz Teresy Żylis-Gary. Współpracuje z większością krajowych orkiestr filharmonicznych oraz z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, Operą w Krakowie, Teatrem Wielkim w Łodzi, Mazowieckim Teatrem Muzycznym – Operetką w Warszawie, Teatrem Muzycznym w Lublinie, a także z Operą Śląską w Bytomiu. Brała udział w licznych festiwalach muzycznych, m.in. w VII Międzynarodowym Festiwalu „Operete Kauno Pilyje” na Litwie, Festiwalu Operowym w Bydgoszczy, Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej w Gliwicach, Viva il Canto w Cieszynie oraz Festiwalu „Bravo Maestro” w Kąśnej.

Adam Zdunikowski to obecnie pierwszy tenor w kraju, uczestnik X Tygodnia Talentów w Tarnowie w roku 1992. Urodził się w 1966 roku w Warszawie. Kontakty z muzyką rozpoczął w wieku siedmiu lat, śpiewając w chórze chłopięcym „Lutnia”. W roku 1991 ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie w klasie śpiewu solowego Romana Węgrzyna. Jest laureatem konkursów wokalnych: Ady Sari w Nowym Sączu, Stanisława Moniuszki w Warszawie, Belvedere w Wiedniu oraz zwycięzcą VI Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie.

Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie w roku 1990 i jest solistą tego teatru. Współpracuje ze wszystkimi teatrami operowymi w Polsce oraz z: Operą Narodową w Sofii, Staatsoper w Hamburgu i Narodnim Divadlem w Pradze.

W skład zespołu Solistów Wiedeńskich wchodzą muzycy opery w Wiedniu. Są koncertmistrzami wielu renomowanych zespołów kameralnych, takich jak Ambasador Quartett czy A. Bruckner Quartett. Wszyscy są członkami Wiener Johann Strauss Orchester (orkiestra założona przez E. Straussa), gdzie ze szczególną uwagą pielęgnują tradycje wykonawcze muzyki wiedeńskiej.

Jako muzycy orkiestrowi współpracowali z najwybitniejszymi dyrygentami na świecie. Występowali na wszystkich kontynentach w najbardziej renomowanych salach koncertowych świata. Wszyscy wykonawcy są liderami sekcji instrumentów smyczkowych.

Podczas ich koncertu w Kąśnej nie zabraknie takich klasycznych utworów jak: „Wiedeńska krew” i „Nad pięknym, modrym Dunajem” Johanna Straussa, „Usta milczą” Franciszka Lehára z operetki „Wesoła wdówka” czy „Czardasz Sylwii” Imre Kálmána z operetki „Hrabina Marica”.

Bilety na imprezę kosztują 30 i 20 złotych, a do Kąśnej Dolnej można dojechać autokarem sprzed siedziby tarnowskiego teatru. Pierwszy kurs zaplanowano na godzinę 14.00, drugi raz autobus wyjedzie z Tarnowa o godzinie 17.00.

Jedno dwuosobowe zaproszenie na majówkę trafi do internautów za pośrednictwem naszej redakcji. Otrzyma je osoba, która jako pierwsza prześle na adres: redakcja@tarnowskieinfo.pl maila z tytułem imprezy i numerem telefonu kontaktowego.

Życzymy powodzenia.

06.05.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |