Procent dla lepszego jutra

Na specjalistyczną rehabilitację małych dzieci, młodzieży oraz na budowę domu dla dorosłych osób z upośledzeniem umysłowym przeznaczy pieniądze podatników tarnowskie stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro”. Podobnie, jak przed rokiem, obowiązują łatwiejsze procedury przekazania pieniędzy. Wystarczy poprawnie wypełnić zeznanie podatkowe, a resztą formalności zajmie się urząd skarbowy.

Tarnowskie stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” mogą obdarować podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą i korzystający z liniowej stawki podatku. Jeden procent mogą przekazać również emeryci i renciści, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 i zrezygnują z pomocy ZUS w tym zakresie. Podobna zasada dotyczy osób, które są rozliczane przez pracodawcę. - Teraz przekazanie jednego procenta podatku jest wyjątkowo łatwe. Po wyliczeniu, ile podatku mamy do zapłacenia, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego, które zatytułowane są "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP" wpisujemy nazwę stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” i numer KRS 00 00 237 677 - podkreśla Krzysztof Drwal, prezes zarządu stowarzyszenia. - Należy wpisać także kwotę, którą chcemy przekazać, ale nie może ona przekraczać jednego procenta podatku należnego, wynikającego z zeznania podatkowego, po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Warto też wyrazić zgodę na ujawnienie swoich danych. Umożliwi to Stowarzyszeniu przesłanie podziękowań za wsparcie.

W ubiegłym roku Stowarzyszenie „Ich Lepsze Jutro” otrzymało od podatników blisko 30 tysięcy złotych. Za pieniądze te sfinansowano zajęcia w Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej oraz dofinansowano działalność Warsztatu Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II przy ul. Hodowlanej w Tarnowie.
Pod opieką stowarzyszenia „Ich Lepsze Jutro” w Tarnowie jest już ponad sto osób z całego regionu. Większość stanowią niepełnosprawne dzieci uczęszczające cztery razy w tygodniu na zajęcia do Aktywnej Świetlicy Terapeutycznej. Otrzymują tam kompleksową, nowoczesną i profesjonalną terapię, także z udziałem psów. Stowarzyszenie prowadzi też Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II dla 36 osób dorosłych upośledzonych umysłowo. - Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stoi obecnie Stowarzyszenie jest budowa domu dla dorosłych osób upośledzonych, których rodzice są w podeszłym wieku lub nie żyją. W budynku dla 15 -18 osób każdy będzie miał swój pokój z łazienką, a ponadto znajdzie się jadalnia, gabinet lekarski, świetlica i inne pomieszczenia gospodarcze – mówi prezes Krzysztof Drwal.
12.02.2009
Twój komentarz:
Ankieta
Czy wiesz, na kogo oddasz głos w drugiej turze wyborów?
| | | |