Plener czas zacząć

 Do Ośrodka Jeździeckiego Furioso zawitali artyści malarze. Przez tydzień tworzyć będą dzieła o tematyce hippicznej, które licytowane będą na zakończenie pleneru. Ale malarze będą także dzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i techniką z dziećmi powiatu tarnowskiego.

 

14 maja rozpoczyna się plener malarski organizowany przez Ośrodek Jeździecki Furioso. W dniu otwarcia o godzinie 10:30 rozpoczną się pokazy jeździeckie. Na starcie sześciu konkurencji staną czołowi zawodnicy startujący w: konkursie konia turystycznego TREC, pokazach w skokach, reiningu open, reiningu amator, żywym obrazie hetmana Tarnowskiego i Freestyle Reiningu. Pokazy umilą zespoły muzyczne: Natalia Kwiatkowska TRIO z Warszawy i The Neverhood z Tarnowa.

Od 16 do 20 maja trwać będą „dni otwarte pleneru” dla dzieci i młodzieży ze szkół powiatu tarnowskiego. Grupy zorganizowane ze szkół będą mogły skorzystać z przejazdów bryczką, hipoterapii, próbnych jazd konnych, spotkań integracyjnych, odbyć plenery malarskie i fotograficzne.

Do ośrodka już zjechali zaproszeni artyści malarze, a wśród nich tak znane postacie jak: Malwina de Brade, Marek Hołda, Zbigniew Kotowski, Jacek Reczyński, Agnieszka Słowik – Kwiatkowska, Bożena Tomczak – Wrona i Marian Danielewicz.

Prace, które powstaną podczas pleneru artyści przekażą na aukcję. Pieniądze z licytacji otrzyma Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Integracyjnej „Jeden Świat”, działające przy szkole podstawowej nr 11 w Tarnowie. Licytacja obrazów odbędzie się w Hotelu Tarnovia podczas uroczystego zakończenia pleneru 21 maja.

 

Malwina De Brade – żyje ze sztuki. Fotografia, grafika, malarstwo – to cały jej świat. Wystawia w Małej Galerii, restauracji „Rogatka” w Warszawie, bywa na „Bieszczadzkich Aniołach”.

 

Marek Hołda – uprawia malarstwo sztalugowe, ilustrację książkowa i prasową. Motywem przewodnim jego prac są pejzaże i konie. Uczestnik wielu plenerów międzynarodowych. Współpracuje z magazynami „Świat koni”, „Hodowca i Jeździec”, „Koński Targ”.

 

Zbigniew Kotowski – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Krakowie. Maluje w technice pastelowej głównie portrety, konie i psy. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, a także w prywatnych zbiorach w Europie, USA, RPA i Australii. Podążając za słowami prof. Andrzeja Strumillo „Autor z powodzeniem łączy wierność wobec cech szczególnych szlachetnego zwierzęcia, jakim jest koń rasowy, osobisty i emocjonalny stosunek do tematu, z ogromną biegłością warsztatową i wysoka kulturą osobistą”.

 

Jacek Reczyński – pochodzi z Nowego Sącza. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarele, pastel i grafikę. Zamiłowanie do koni spowodowało, że są one najczęstszym tematem jego prac. Jest cenionym ilustratorem książek o tematyce jeździeckiej. Od 25 lat współpracuje z miesięcznikiem „Koń Polski”. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

 

Agnieszka Słowik-Kwiatkowska – uzyskała dyplom ASP w Warszawie. Po studiach zamieszkała w Bieszczadach, spełniając swoje marzenia o wsi, koniach, psach i kotach. Tworzy nostalgiczne pejzaże, niezwykłe, pełne zadumy portrety, promieniujące energią obrazy przedstawiające konie. Jej prace znalazły wielu miłośników i nabywców. Zaprezentowano je w Ambasadzie Amerykańskiej w Warszawie, w Country Club Ambasady Brytyjskiej, Starej Prochowni w Warszawie, Galerii ART w Warszawie, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa, Łazienkach Królewskich w Warszawie i Klubie Francuskim w Szczecinie.

 

Bożena Tomczak-Wrona - studiowała w Instytucie Kształcenia Plastycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Indywidualnie wystawiała swoje prace w Bielsku Białej i w Rzeszowie. Brała udział w wielu wystawach zbiorowych. W latach 1990 - 2000 pomysłodawczyni i kurator ogólnopolskich plenerów malarskich „Końskie Konteksty” w Stadnie Koni w Ochabach.

 

Marian Danielewicz – ukończył studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Maluje pejzaże, martwe natury. - Fascynacja naturą jest źródłem inspiracji powstawania moich obrazów. Język plastyczny, w jakim staram się realizować moje zamierzenia, jest wypadkową wielu elementów, takich jak tradycja, wykształcenie, predyspozycje oraz różnego rodzaju fascynacje. - Pejzaż – natura, która mnie otacza – jest dla mnie pretekstem, nowym układem kolorystycznym, stwarzającym nową jakość w moim plastycznym widzeniu świata – Marian Danielewicz (z katalogu).

 

13.05.2011
Twój komentarz:
Ankieta
Czy jesteś za przywróceniem handlu w niedziele?
| | | |