Porażka faworyta

Zespół Okocimskiego Brzesko przegrał z Sokołem Sokółka, ale zachował fotel lidera tabeli. Na cztery kolejki przed końcem rozgrywek Okocimski ma punkt przewagi nad Olimpią Elbląg, a w kolejnym spotkaniu zmierzy się u siebie z Puszczą Niepołomice. Olimpia zagra u siebie z GLKS Nadarzyn.

Wyjazd do Sokółki nie przyniósł punktów drużynie Okocimskiego Brzesko. Faworyt i lider przegrał, choć do końca spotkania starał się ambitnie zmienić niekorzystny rezultat.

Początek meczu nie zapowiadał wygranej gospodarzy. Na bramkę Sokoła uderzali Smółka i Gil, ale kiedy wydawało się, że bramka dla dla gości jest tylko kwestią krótkiego czasu, prowadzenie objęli gospodarze. W 22 minucie Mateusz Wawryka sfaulował w polu karnym szarżującego Gołębiewskiego, a z rzutu karnego trafił do siatki Jóźwiak. Kilkanaście minut później było już 2:0. Do dalekiego podania doszedł Spychała, zagrał wzdłuż bramki Okocimskiego, a skutecznie zamknął akcję Speichler. Po stracie drugiego gola z gości jakby uszło powietrze i dopiero po przerwie piłkarze Okocimskiego ruszyli do ataku. Mimo kilku okazji do zdobycia kontaktowej bramki wynik nie uległ zmianie, tymczasem w 65 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, piłkę przejął Wesołowski, minął trzech rywali i strzałem z linii pola karnego zdobył trzecią bramkę dla Sokoła.

Ten strzał oznaczał, że wynik został praktycznie rozstrzygnięty, ale goście starali się do końca zmienić niekorzystny rezultat. Udało się zmniejszyć rozmiary porażki w 67 minucie, gdy po dośrodkowaniu Rupy w zamieszaniu podbramkowym do siatki trafił Paweł Smółka.

Okocimski zachował fotel lidera, ale ma już tylko punkt przewagi nad Olimpia Elbląg. W kolejnym meczu zespól z Brzeska zmierzy się u siebie z Puszczą Niepołomice, a Olimpia z LGKS Nadarzyn.

Sokół Sokółka – Okocimski Brzesko 3:1 (2:0)
Bramki: Jóźwiak (25 min.), Speichler (39 min. ), Wesołowski (65 min.) - Smółka (67 min.)

Żółte kartki: Wesołowski, Wojtkielewicz, Jóźwiak, Spychała, SołowiejUrbański, Wawryka, Wojcieszyński, Gil

Okocimski: TrelaWawryka (46 min. Szymonik), Czerwiński (60 min. Głaz), Urbański, Pawłowicz, Pyciak (67 min. Darmochwał), Baliga, Wojcieszyński, Rupa, Gil, Smółka