Wysoka wygrana Unii

Tarnowska Unia kontynuuje passę meczów bez porażki. Pojedynek z Naprzodem Jędrzejów był 18 ligowym meczem z rzędu bez porażki, a wliczając mecze Pucharu Polski, tarnowska Unia nie przegrała kolejnych 22 meczów. Tarnowianie nadal zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli, ustępując Garbarni Kraków o pięć punktów.

Drużyna Unii zagrała kolejny bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrała z walczącym o utrzymanie się w lidze Naprzodem.

Już po dziewięciu minutach spotkania tarnowianie prowadzili 2:0, najpierw po zagraniu ręką w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, który skutecznie egzekwował Popiela, a kilka minut później po dośrodkowaniu Ślęzaka z rzutu rożnego głową skierował piłkę do siatki Pawlak.

Po zdobyciu dwóch bramek tarnowianie kontrolowali wydarzenia na boisku, a goście w pierwszej połowie oddali na bramkę Unii jeden celny strzał, ale Libera nie miał problemów z wyłapaniem piłki.

Po przerwie znowu szybko padła bramka. Z rzutu wolnego dośrodkowywał tym razem Sieniawski, a z pięciu metrów celnie uderzył głową Popiela. Goście przez całe 45 minut odpowiedzieli jednym celnym strzałem Górala pewnie obronionym przez Liberę. Pod koniec spotkania gospodarze znowu przyśpieszyli tempo gry, czego efektem była czwarta bramka zdobyta przez Sieniawskiego po podaniu Witka.

Tarnowianie, którzy przed rundą wiosenną zajmowali, ze stratą aż 12 punktów do lidera, ósme miejsce w tabeli, są obecnie wiceliderem tracąc do lidera - Garbarni Kraków - już tylko pięć punktów. Unia w następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Orliczem Suchedniów, a Garbarnia wyjeżdża do Andrychowa na mecz z Beskidem.

Unia Tarnów – Naprzód Jędrzejów 4:0 (2:0)
Bramki: Popiela 2 (3 i 50 min.), Pawlak (9 min.), Sieniawski (87 min.)

Żółte kartki: Pawlak, Kroker, SieniawskiSinkiewicz, Maciejewski, Banaszek

Unia: LiberaKrupa (74 min. Mikołajczyk), Kleinschmidt, Pawlak, Węgrzyn, Witek, Popiela, Ślęzak, Sieniawski, Drozdowicz (68 min. Matras), Kroker

Sędziował: S. Widlarz (Wadowice), widzów: 200