Zadyszka Okocimskiego

Kolejne punkty stracił zespół Okocimskiego Brzesko, tym razem remisując w Łowiczu z Pelikanem 1:1. To trzeci mecz Okocimskiego bez zwycięstwa. Drużyna z Brzeska na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zajmuje w tabeli II ligi drugą lokatę, ustępując Olimpii Elbląg o dwa punkty. W kolejnym meczu Okocimski podejmie Start Otwock.

Dwa punkty zostawili piłkarze Okocimskiego w Łowiczu, w spotkaniu z Pelikanem. Drużyna z Brzeska była lepsza od rywala, stworzyła sporo sytuacji podbramkowych, ale nie potrafiła jednak skutecznie powalczyć o komplet punktów.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili w czwartej minucie gospodarze, ale bardzo dobrze spisał się Mariusz Trela i uchronił zespół przed utratą gola. Później do głosu doszli goście, kiedy wydawało się, że zdobycie przez nich bramki jest kwestią krótkiego czasu, prowadzenie objął Pelikan. Wychodzący do piłki Trela zderzył się z własnym obrońcą, piłka trafiła pod nogi Adamczyka, a ten z 20 metrów posłał ją do siatki. Gospodarze mogli jeszcze podwyższyć rezultat, ale piłka po strzale Gamli w 36 minucie minęła bramkę Okocimskiego.

Od tego momentu na boisku panowali goście. W 37 minucie z kilku metrów nie trafił do bramki Smółka i nadzieje na odrobienie strat trzeba było odłożyć na drugą połowę.

Po zmianie stron Okocimski osiągnął zdecydowaną przewagę, piłkarze z Brzeska mieli też sporo okazji do zdobycia bramek. Wykorzystali tylko jedną – w 58 minucie po podaniu Pyciaka kilkanaście metrów przed bramką gospodarzy znalazł się z piłką Smółka i precyzyjnym strzałem doprowadził do wyrównania. Niedługo później po strzale tego samego zawodnika piłka trafiła w słupek, Paweł Smółka miał jeszcze jedną szansę, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Pelikana. Do siatki mogli trafić jeszcze Rupa, Gil i Darmochwał, ale mimo odważnych i ambitnych ataków gości rezultat meczu do końca nie uległ zmianie.

Okocimski zajmuje w ligowej tabeli drugą lokatę, ustępując o trzy punkty Olimpii Elbląg i mając tyle samo punktów co zajmujący trzecie miejsce Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Do zakończenia rozgrywek pozostały dwie kolejki. W najbliższej Okocimski podejmie zajmujący ostatnią pozycję Start Otwock, Świt zagra z przedostatnią Puszczą Niepołomice, a Olimpia podejmie Sokół Sokółka.

Pelikan Łowicz - Okocimski KS Brzesko 1:1 (1:0)

Bramki: Adamczyk (18 min.) - Smółka (58 min.)

Żółte kartki: Adamczyk, Gołka, Gamla - Pyciak, Darmochwał, Smółka

Okocimski: Trela - Szymonik, Policht, Urbański, Wawryka, Pyciak, Głaz (86 min. Baliga), Darmochwał, Rupa (80 min. Łytwyniuk), Gil, Smółka (87 min. Trznadel)

Sędziował: M. Jasina (Wrocław), widzów: 600