Arcymistrz potwierdza klasę

Prawie 50 zawodników i zawodniczek wzięło udział w Pucharze Małopolski w szachach szybkich P-15, który odbył się w Borzęcinie. Zwyciężył arcymistrz Artur Jakubiec z Krakowa.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie rozegrany został Puchar Małopolski w szachach szybkich P-15. Turniej zakończył się sukcesem arcymistrza Artura Jakubca z Krakowa. W zawodach wzięło udział prawie 50 zawodniczek i zawodników, w tym 27 osób posiadających ranking międzynarodowy ELO. Zawodnicy grali systemem szwajcarskim-kontrolowanym na dystansie jedenastu rund.

Turniej zorganizował Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie i Małopolski Związek Szachowy, pod patronatem wójta gminy Borzęcin Janusza Kwaśniaka.

Po rozegraniu 11 rund najlepszym okazał się arcymistrz Artur Jakubiec z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli Mirosław Lewicki z Tarnowa, Andrzej Gbyl z Krakowa, Grzegorz Słabek z Krakowa, Bogusław Sygulski z Dębicy, Paul Szuper z USA, Piotr Tworzydło z Tarnowa i Sergiej Shilov z Ukrainy. Najlepszą kobietą okazała się mistrzyni międzynarodowa Edyta Jakubiec z Krakowa, zajmując 14 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Niespodzianką było dziesiąte dopiero miejsce mistrza międzynarodowego Michała Motyki z Bielska Białej oraz znakomita forma 16 letniego Michał Lewickiego, który jako jedyny pokonał Artura Jakubca.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne i rzeczowe. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał dyrektor GOK w Borzęcinie, Piotr Kania. Zawody sędziował zasłużony sędzia klasy państwowej Wiesław Kasperek z Tarnowa, a program komputerowy obsługiwał Paweł Kasperek.