Czwartkowy seans w Marzeniu

Film „Złota rybka”, będzie można obejrzeć w tarnowskim kinie „Marzenie” w ramach cyklu "Czwarty ekstra Film" 25 września, o godzinie 18.00. Gośćmi projekcji będą autor filmu Tomasz Wolski i jego główni bohaterowie. Film otrzymał m.in. Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Studentów Krakowa podczas 48 Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Cena biletu na czwartkową projekcję wynosi 12 złotych, członkowie Akademii Filmowej zapłacą połowę ceny.

25 września o godzinie 18.00 w kinie "Marzenie" w ramach cyklu "Czwart ekstra Film" zaprezentowany zostanie film "Złota rybka”, autorski dokument Tomasza Wolskiego, opowiadający o życiu osób niepełnosprawnych intelektualnie z Domu Pomocy Społecznej w Krakowie. Dużą część filmowej opowieści wypełniają przygotowania i próby do spektaklu „Bajka o złotej rybce” Aleksandra Puszkina, w którym biorą udział mieszkańcy DPS.
Tomasz Wolski w mistrzowski sposób potrafi z portretowanych w swoim dokumencie mężczyzn - Kamila, Marka, Michała, Asama i Witka - wydobyć coś, co widza przyciąga przed ekran i nie pozwala się oderwać. To w jaki sposób główni bohaterowie z ufnością i z dziecięcym zachwytem traktują świat szczerze wzrusza.
Opowieść, pomimo poważnego tematu o jakim traktuje, nie jest pozbawiona humoru.
Film został doceniony i nagrodzony na festiwalach, otrzymał m.in. Nagrodę Główną na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Era Nowe Horyzonty”, Dyplom Honorowy Krakowskiego Festiwalu Filmowego, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Punto de Vista” – Nagrodę Jeana Vigo dla najlepszego reżysera.
Gośćmi tarnowksiej projekcji będą twórca filmu - Tomasz Wolski i jego głowni bohaterowie. Podczas projekcji w kinie „Marzenie” eksponowane będą prace poplenerowe podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających przy Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym w Tarnowie.
Bilety w cenie 12 złotych (dla Członków Akademii Filmowej cena wynosi sześć złotych) można już nabywać w kasie kina Marzenie.
24.09.2008
Twój komentarz:
Ankieta
| | | |